Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vzhůru na palubu, soupeři připlouvají

Mezi nedávnými novinkami najdete i hru určenou především dětem, které vévodí velké dělo. Na ním zaplesá každý malý pirát. Hra se jmenuje Vzhůru na palubu a vydalo ji Albi. Určena je pro 2–4 hráče od 6 let. Stanete se v ní admirálem, který svede bitvy se soupeři o to, kdo se stane novým vládcem moří.

Tuto hru můžete hrát na stole, ale chce to velký stůl, nebo si hru můžete rozložit na zemi, kde nebudete nijak omezeni. Každý hráč začíná se svou flotilou tří lodí u své věže chráněné skálou. Střed herní plochy označuje velká skála. Věže soupeřů by od sebe měly být cca 1 metr.

Hráči se během hry střídají v tazích, dokud některý z nich nepřijde o všechny své lodě i o věž. Ostatní hráči si spočítají trofeje, a ten lepší vyhrál. Prvním vaším krokem je palba z kanónu. Jednoduše nabijete žeton dělové koule, které postavíte vedle své lodě. Zamířit můžete na nepřátelskou loď či věž. Poté si hodíte kostkou, která určí, o kolik uzlů se se svými loděmi můžete posunout. Jakou měřítko slouží tkanice s uzlíky. Pokud se dostanete do blízkosti nepřítele, zaútočíte také nablízko. O úspěchu rozhodne hod kostkou.

Součástí hry je rovněž pět minirozšíření, která zpestří hru a rozšíří její možnosti a zvyšují možnosti její interakce. Můžete využívat mocnou mořskou příšeru nebo pirátskou loď a s jejich pomocí potápět cizí lodě. Nebo můžete převážet náklad, a tím získat body navíc.

Vzhůru na palubu je díky kanónu a pohybu lodí akční válečnou hrou, která je založena na taktice a štěstí. Kanón skutečně střílí, i když ne moc přesně, díky mechanismu s gumičkou (náhradní dostanete v krabici). Musíte si dát pozor, abyste nepoztráceli všechny náboje do kanónu. Děti tato hra baví, především kluky.


Videonávod od Albi (délka videa: 4:56 min.):


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář