Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Zahrajte si novinku Kanagawa, stanete se žáky mistra Hokusai

Kanagawa je nová hra od Bruna Cathaly a Charlese Chaevalliera, kterou u nás vydalo Albi. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích od 10 let. Je to rodinná strategická hra, ve které si vybíráte a vykládáte karty. Tématem je japonské malířství. Jako žáci mistra Hokusai se budete věnovat krásnému umění, rozšiřovat a vylepšovat svůj ateliér a tvořit nejkrásnější a nejharmoničtější obraz. Hra vás na první pohled zaujme svým krásným grafickým zpracováním.

Herní desku představuje podložka vytvořená ze skutečného bambusu. Na ni se vykládají karty lekcí, které tvoří nabídku. Karty jsou čtvercové a mají dvě části: díl pro vylepšení ateliéru a část obrazu. Při získání karty si zvolíte, jak kartu použijete. Každý hráč na začátku dostane startovní destičku s první částí obrazu a počátečními prostředky svého ateliéru.

V první fázi každého kola se nejprve vytvoří nabídka karet lekcí. Zatím ale jen v jednom řádku ze tří. Od začínajícího hráče se všichni postupně rozhodnou, zda si některou kartu vezmou, nebo počkají na rozšíření nabídky. Mohou tak získat více karet, zároveň ale hrozí, že vyhlédnutou kartu získá někdo jiný. V jednom kole si tak můžete vzít jednu až tři karty a s jejich pomocí rozšířit svůj ateliér. Nebo rozšíříte svůj obraz. Musíte však splnit několik podmínek. Ve svém ateliéru musíte mít symbol druhu pozadí, který odpovídá nové kartě a zároveň musíte mít příslušné pole obsazené štětcem.

 

Hra končí, když byla vyložena poslední karta lekcí z balíčku nebo když má na konci kola některý hráč obraz složený z 11 či více karet. Získané body určí vítěze. Body obdržíte za karty ve svém obrazu, za nepřerušovanou řadu karet v obrazu téhož ročního období, za symboly harmonie na kartách, za získané diplomy a za držení figurky začínajícího hráče.

Kanagawa je krásná hra s jednoduchými pravidly a mnoha kombinačními možnostmi, takže každá partie bude jiná. Jedná se o nekonfliktní hru, ve které každý hráč vytvoří svůj originální obraz bez ohledu na celkový výsledek. Dobře si tedy zahrajete v rodně a s přáteli, kteří nemají rádi škodící hry. Určitě si hru vyzkoušejte.

Kanagawa v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Aleš Alladjex Matas 23.7.2017 at 11:13

Hráli jsme dneska se ženou. Krásná hra. Sice je to jiný žánr, ale pro milovníky Tokaida další skvělá volba 😉

Připojte svůj komentář