Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Zasni se! je párty hra plná fantazie

Léto přineslo také kooperativní párty hru Zasni se!, kterou u nás připravil Blackfire. Jak název napovídá, je plná fantazie, tak popusťte její uzdu. Společně budete vyprávět bláznivých a neuvěřitelných příběhů. Zahrajete si ve 2–8 hráčích od 7 let.

Hra přináší na 156 karet snů s nejrůznějšími jedinečnými obrazy a obrázky. Na začátku hry každý hráč dostane tři karty. Během první fáze hry hráči postupně vykládají na společný balíček karty z ruky. Každý přitom svými slovy rozvíjí společný sen. Nemusí přitom dodržovat pořadí. Přestože je hra kooperativní, karty si vzájemně nesmí ukazovat. Snaží se přitom hrát rychle a použít co nejvíce karet. Hraje se totiž v časovém limitu, který odměřují přesýpací hodiny.

Poté následuje fáze vzpomínání, ve které snažíte celý sen zrekonstruovat. Celou hromádku karet z vašeho snu otočíte. Aktivní hráč si musí vzpomenout na první část snu, pak otočí vrchní kartu. Nestačí tedy jen si vzpomenout, jaká karta to je. Pokud si kartu pamatuje, přiřadí ji ke kartě se dvěma body, pokud ale potřebuje pomoci, dá ji na hromádku k jednobodové kartě. V případě, že si nevzpomene, karta putuje k bodovací kartě a celý tým ztratí dva body. Celkové skóre pak určí míru vaší úspěšnosti.

Můžeme říci, že Zasni se! je rychlá vyprávěcí hra, ve které si trochu procvičíte i paměť. V každé nové hře vzniknou nové, neopakovatelné příběhy, vtipné, plné fantazie.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář