Hrajeme.cz
Nové hry

Zažijte Děsnej krvák v kůži příšer

Děsnej krvák je poslední novinkou, kterou Blackfire vydal začátkem prosince, kterou můžete pořídit pod stromeček. Zbystřit by měli všichni milovníci hororů, zvláště těch z 80. let, ve kterých se studenti na odlehlém místě v divočině stávají kořistí mordýřů či příšer. Když krabici s hrou dostanete do ruky, překvapí vás svou velikostí, a když ji otevřete, tak také tím, že obsahuje další krabici. Je to z dobrého důvodu. Spodní část krabice představuje základ chyty a vnitřní krabice obsahuje slušnou várku figurek různých rodin nestvůr a nebohých studentů. Vy budete představovat nestvůry a studenti budou vaší kořistí. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 14 let. Hra ale není tak krvavá ani složitá, takže si ji můžete zahrát i s mladšími hráči.

Tvé nestvůry narazily na chatu hluboko v lesích, kde si velmi chutně vypadající studenti užívají víkend. Rodina, která zohaví a zmasakruje nejvíce studentů, získá titul „Řezníci této noci“.

Herní plán má podobu 3D chaty s několika místnostmi. Každý hráč si vybere jednu rodinu nestvůr se třemi členy. Mají různé schopnosti a během hry si je budete postupně vybírat. Pravidla hry nejsou složitá. V každém kole využijete jednu svou příšeru a provedete akce, které máte k dispozici, výběr a pořadí provedení je na vás. Takto by to byl „jen“ hon na lidi. Správné koření jí dodává to, že si před začátkem tajně určíte, v jakém pořadí mají být obyvatelé chaty uloveni a také jednoho, kdo je vaším oblíbeným žrádlem. Jak již tušíte, budete občas chtít některé oběti pomoci, aby vám ji nesežral někdo jiný.

Dalším prvkem hry je, že vaše oběti se skrývají. Nejprve je musíte objevit, a teprve poté na ně můžete zaútočit. V tento moment mohou ostatní hráči do boje zasáhnout tím, že pomohou oběti při odvetě. Pokud chce oběti pomoci více hráčů, musí se dohodnout, kterou ze zvolených karet jí pomohou. Každá oběť má vlastní schopnosti, které jí umožňují se bránit, ale s pomocí má výrazně větší šanci přežít. Může se tak stát, že je nestvůra poražena, a to znamená její vyhnání z místnosti. V případě, že v místnosti s obětí není žádná příšera, oběť se opět skryje.

Hra končí, když jsou všechny oběti zmasakrovány nebo když se ukazatel času dostane na 8 hodin ráno. Pak každá rodina nestvůr sečte své úspěchy, které určí vítěze. Hra je bohatě vybavená herním materiálem, figurky jsou detailní a opravdu povedené. Celkové zpracování podporuje hororovou atmosféru. Určitě si takový horor v kůži nestvůr užijete. Součástí hry je i rozšíření Kůlna, které obohacuje hru o novou lokaci, a sešit 5 scénářů, které do hry vnáší zvláštní pravidla, a tak činí hru variabilnější.


Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Adam Walder 25.12.2018 at 13:46

Ahoj, vypadá to na zajímavou párty hru. Vždycky mám rád ty hry, ve kterých člověk hraje opačnou roli, než je zvykem, viz Vládci podzemí. Je spousta her, kde se utíká před zombíky, ale málo těch kde člověk sám příšera je. Za nápad tak tak palec nahoru 🙂 Jak to vypadá s herní dobou?

Připojte svůj komentář