Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Zvířata na palubě – nová rodinná hra

Albi dnes vydává novou rodinnou hru Zvířata na palubě, která je určena pro 2–4 hráče od 8 let. Hráči se snaží umístit na svou vlastní archu co nejvíce zvířat. Noe se, jak známo, rozhodl na svou archu naložit zvířata různých druhů po párech, takže na vás zbývají jedinci nebo celá stáda. Vítězem se totiž stane ten, kdo bude mít na palubě své archy nejcennější stádo zvířat.

Ve hře je celkem 12 druhů zvířat po pěti. Všechna využijete ve hře v plném počtu hráčů. Pravidla hry jsou jednoduchá. V každém kole máte možnost si vybrat skupinu zvířat, která jsou aktuálně k dispozici, a tu si umístit na svou archu. Za každé zvíře ve skupině ale musíte odevzdat jednu bedničku jídla.

Zvirata-na-palube-hra-ukazka1

Tím se dostáváme k tomu, co je na této hře zajímavé a kde vaše rozhodnutí ovlivní průběh i výsledek hry. Na začátku každého kola tvoří zvířata v nabídce jednu skupinu. Jídlo získáváte tak, že skupinu rozdělíte na dvě, je na vás, z kolika členů a jakých druhů budou složena. Druhou možnou akcí je nalodit jednu skupinu, a tím ukončit svou účast v aktuálním kole. Musíte mít ale k dispozici náležitý počet bedniček jídla.

Zvirata-na-palube-hra-ukazka3
Ukázka hry.

Hra končí, když některý z hráčů získal deset nebo více zvířat. Kolo se však dohraje. Nejprve vyřadíte všechna zvířata těch druhů, která jsou právě dvě, dále přebytečná zvířata nad deset. Pak už stačí spočítat hodnotu vašeho celého stáda na vaší arše. Každé jednotlivé zvíře má hodnotu, která je uvedena na jeho kartičce. Za každé zvíře ve skupině stejného druhu obdržíte 5 bodů. Nakonec připočítáte bod za každou zbylou bedničku jídla.

Hra Zvířata na palubě je jednoduchá hra, ve které jde o získání hodnotnější sady kartiček zvířat, než budou mít ostatní. Je proto potřeba sledovat ostatní a pamatovat si, jaká zvířata již získali a jaká budou nejspíš chtít. Je také jen na vás, do jakého rizika půjdete. Zábavnější je proto hra ve větším počtu hráčů.

Kartičky zvířat mají příjemnou grafiku, která se bude dětem líbit. Archa slouží jako jako stojánek na získaná zvířata. Před začátkem hry si ji musíte sestavit. Všechny součásti hry jsou z pevného kartonu, dobře se nimi hraje.


Ohodnoťte hru Zvířata na palubě v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář