Hrajeme.cz
DomůKatalog herTematická hraWarcraft: The Board Game

Warcraft: The Board Game

Originální název:
Warcraft: The Board Game
Rok vydání:
2003
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut

Katalogové číslo: 11496 Kategorie:

Popis

Ve Warcraftu: Deskové hře každý hráč velí jedné ze čtyř ras: Lidské alianci, Nemrtvé Zkáze, Orčí hordě nebo Hlídce nočních elfů. Během hry se hráči pokoušejí vést své rasy k vítězství pomocí vojenské síly, magické moci a silné ekonomiky. Srdcem Warcraftu je scénář. Než začnete hrát hru, musíte si vybrat, který scénář budete hrát. Scénář vám řekne, jak připravit hrací plochu, speciální pravidla pro hraní hry a jak lze hru vyhrát. Můžete si vymyslet vlastní scénáře se součástmi poskytovanými s hrou.

Další informace

Míra náhody

Počet hráčů

Věk hráčů

Doba hraní

Počeštění

Rok vydání

Míra interakce

Míra složitosti

Míra humoru

Výrobci

, ,

Autoři

Hra/Rozšíření

Odkazy:

Recenze

 1. Kantry

  I když trošku nevyvážená, stále dobře hratelná hra, ale to hlavní přijde až po spojení s rozšířením. S expansionem se hratelnost lepší o 100%. Rozhodně doporučuju pořizovat dohromady. (4* s expansionem, 3*bez)

 2. sefler

 3. sully.mich

 4. Rillanon

 5. davidko7

 6. andik007

 7. lamkal

 8. TeCZko

 9. Shadow

 10. uglugf

 11. Larax

 12. Krta

 13. speedy

 14. fasz

 15. Semir

 16. klekytom

 17. kubiceq

 18. Bruno

 19. katka97

 20. The Hammer

 21. Zik9

 22. Fester

 23. Kachni

 24. Marrty

 25. TazDevil

 26. Tharr

 27. stega

 28. Shade

 29. bodyremover

 30. HomeBoy

 31. Annie

 32. Aldomoro


  Výborná fantasy válečná strategická hra. Opravdu komu se líbí PC hra bude se mu pravděpodobně líbit i tato desková verze. Recenze přede mnou je poměrně vyčerpávající, takže o systému hry se nebudu již rozvíjet. Délka hry není tak dramatická, sehráli jsme již dost partií a ve 3 je nejkratší, ve 2 a 4 trvá od 90-150min., zcela výjimečně jsme hráli přes 3 hod. Samozřejmě pokud nechce nikdo útočit, dá se hrát déle, ale to pak už není žádná zábava, jelikož pak už není co vymýšlet. Zatím vždy byl někdo nucen vyvolat bitvu/y a ve 3 toho potom většinou využije 3. neoslabený hráč a oba smete. Proto je hra lepší ve 2 a 4. Co se týče provedení, tak mohly být lépe promakané válečné jednotky, nezřídka jsou třeba střelecké jednotky označovány jako zajíci či motorkáři. Dávám čtyři hvězdičky, jelikož půl si nechávám pro rozšíření a půl pro něco ještě lepšího.

 33. martinecku

 34. nightfall

 35. Darth Vader

 36. elenistar

 37. ice_cr3am

 38. paladin91

 39. Jordan

 40. Delante

 41. Cubase

 42. Elwen

 43. vizard

 44. bramborka

 45. Cantona

 46. jerry1989

 47. Lemon Dog

 48. Honza


  Desková hra Warcraft vychází z úspěšné počítačové hry stejného jména a je určena pro 2-4 hráče. Hra proíihá na plánu, skládajícím se z šestiúhelníkových polí (trochu podobné Osadníkům, ale tvar plánu se liší), přičemž tvar plánu lze uzpůsobit počtu hráčů. Provedení hry považuji za velmi zdařilé, a i přes poměrně velký počet různých jednotek a kartiček kouzel se lze pomerně rychle zorientovat.

  Myšlenka hry věrně odpovídá počítačové předloze. Každý hráč má domovskou základnu, z níž vyráží jeho dělníci těžit na příslušná pole zlato a dřevo. Natěžené suroviny je možné použít na stavbu nových jednotek, zlepšení jejich bojových vlastností nebo investice do nových budov. Vzhledem k omezenému množství zdrojů, kterých navíc v průběhu hry ubývá vytěžením, je zapotřebí před každým utrácením velmi pečlivě přemýšlet. Na základně je možné vytvářet rovněž bojové jednotky, které hráči následně vysílají rozsévat zkázu mezi jednotkami soupeře. Hra obvykle končí zničením domovské základny některého hráče.

  K bitvě se soupeřem dojde vždy, když se na jednom poli setkají nepřátelské jednotky, pričemž bitvy se účastní nejen jednotky na daném poli, ale i na všech polích sousedních. Při přesunech je tedy nezbytné naustále dbát na to, aby se jednotky držely pohromadě a navzájem se „“kryly““. Samostatnou kapitolou jsou kouzla, jejich použití zvyšuje šanci v boji s protivnikem (nebo naopak umožnují z bitvy utéci). Kouzla hráči obdrží na začátku a doplňují se po každé bitvě, přičemž vítěz dostane o kouzlo navíc. Každá z ras, za kterou můžete hrát (lidé, orci, elfove a nemrtví), má navíc k dispozici jiná kouzla, takže o překvapení nikdy není nouze.

  Ačkoli určitou roli při boji hraje náhoda (na zásah se hází kostkami, přičemž silnější jednotky mají větší šanci na úspěch), správné rozložení jednotek a používání vhodných kouzel má na celkový výsledek zásadní vliv. Klíčové bitvy jsou obvykle strhující a napínavé do samotného konce, a slabší povahy u nich možná budou vstávat ze židlí.

  Hře jsem nepřidělil plný počet bodů kvůli některým drobným muškám, konkrétně: česká verze pravidel, které jsem stáhl z web. stránek distributora, je nepřesně přeložena a dává příčinu k mnoha zbytečným sporům (např. kdy se hrají která kouzla a v jakém pořadí). Anglicka pravidla jsou mnohem lepší, ale i ta nejsou bezchybná. Určitou nevýhodou je i to, že hra ve třech hráčích je extrémně zdlouhavá (nikdo nechce útočit jako první). Ovšem i hra ve dvou či týmová hra ve čtyřech nezřídka trvají 3-4 hodiny, tedy mnohem déle, než je avizováno na obalu.

  To vše ale jsou jenom drobnosti ve srovnaní s obrovskou zábavností a vzrušením, které hra zejména strategičtěji založeným hráčům může nabídnout. Až se Vám poprvé podaří kouzlem znehybnit jádro soupeřovi armády, rychle se přeskupit se svými vojsky, pomocí speciální vlastnosti odrazit poslední zoufalé útoky a zasadit nepřátelské základně poslední ránu, budete chtít jenom jedno – hned si zahrát znovu.

 49. murphy

 50. Kanibal

 51. Michal

 52. Lumirius

 53. Surt

 54. otakar zatřepálek

 55. Matěj Baťha

Přidat recenzi