Hrajeme.cz
Chystá sePořady

Albi oznámilo sedm nových her

Včera 27. května, v předvečer akce Hry nás baví! Fest, Albi oznámilo sedm her, které pro letošek chystá. Řadu z nich jste si mohli dnes vyzkoušet v prostoru Chléb a hry u Arbesova náměstí na pražském Smíchově. A čas máte ještě zítra 29. května. Na akci jsme vás zvali v minulém článku.

Mezi novinkami vás čekají nové hry včetně původních českých her, ale vrátí se i dříve vydané hry, které momentálně nejsou dostupné. Vrátí se například rodinná kooperativní hra Leo musí ke kadeřníkovi, která je založena na paměti a odkrývání kartiček. Hra původně vyšla v roce 2016. Náročnější hráči se pak mohou těšit na strategickou hru Vysoké napětí, ve které prostřednictvím dražby získáváte elektrárny a snažíte se dodat elektřinu do co nejvíce měst. Tato hra z roku 2004 již patří do zlatého fondu deskovek.

Novou hru Akvárium připravil Michal Peichl, můžete znát jeho karetní hru Divočina. Pomocí čtvercových karet s rybičkami vytvoříte akvárko. Budete se je snažit sestavit tak, aby vám přinesly co nejvíce bodů. Novinku chystá i Petr Vojtěch, kterému loni vyšla například hra Terra Futura. Bude to karetní hra se zombíky s názvem Trablíci. Nebudete jim stínat hlavy, ale budete z nich sestavovat hordy tak, aby získali nejvíce bodů. Hra využívá princip push your luck, takže se budete rozhodovat, do jak velkého rizika ve svém tahu půjdete.

V rámci Albi exklusive letos ještě vyjdou následující hry:

  • Bylo nebylo – rodinná hra.
  • Ovocný ráj – rodinná hra.
  • Vysoké napětí – strategická hra.
  • Bláznivá kuchyně – kooperativní hra, která probíhá v reálném čase.
  • Anno 1800 – strategická hra.
  • Poslední úder – karetní hra.

Video s oznámením (délka videa: 33:36 min.):


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář