Hrajeme.cz
Nové hryPředstavení hry

Shit Happens je karetní hra pro dospělé

Myslíte si, že jsou hry především pro děti? Omyl. Blackfire vydal karetní hru Shit Happens, která má podtitul Když se vám sere, co může. Tu do ruky dětem rozhodně nedávejte. Je to příklad hry, která je určena dospělým, ale přitom se nejedná o lechtivě erotickou hru. Vyznačuje se černým humorem a situacemi ze života, o nichž se moc nemluví a do kterých se nechcete dostat.

Shit Happens si zahrajete ve 2 a více hráčích. Zábavnější ale bude ve více hráčích  Má triviální pravidla, takže do minuty můžete začít hrát. V krabičce najdete 200 karet, z nichž každému hráči rozdáte tři karty, které vytvoří základ vaší lajny bolesti. Každá karta obsahuje rozličné situace, které jsou označeny číslem, které ji přiřadí na určité místo škály posranosti. V pravidlech se dozvíte, že hodnocení situací zohledňuje úroveň úzkosti, emocionální trauma a dlouhodobé psychické následky, které mají vliv na postiženého.

Začíná hráč, který rozdával karty. Jeho soused po pravici dobere skrytě kartu a přečte mu nahlas situaci. Jeho úkolem je přiřadit ji na správné místo ve své lajně bolesti. Pokud se mu to podaří, kartu získá. Hráči se střídají a hrají do té doby, dokud někdo nezíská desátou kartu. Některé situace jsou ulítlé, jiné vulgární či nechutné, další šílené. Dokážete je dobře odhadnout? Nebojte se je komentovat a srovnávat s těmi, které již máte vyložené.

Princip hry se inspiruje karetní hrou Timeline. Důraz ale klade na téma a jednotlivé situace. Hra tak patří spíš do zaplivané hospody nebo na bujarou párty, kde se nebojí černého humoru.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář