Léto přineslo i novinku s názvem Alenčina zahrádka. Do češtiny ji lokalizoval MindOK. Je to menší rodinná hra pro 1–4 hráče od 8 let. Základem je vytváření zahrádky, která je plná květin, hub, stromů, šachových figurek a zahradníků, pomocí tetrisových dílků různých tvarů. Snažíte se přitom splnit co nejlépe požadavky Královny. Nejkrásnější zahrádka získá nejvíce bodů a její tvůrce zvítězí.
Herní dílky nejprve umístíte do pytlíčků podle vyznačených tvarů. Začínající hráč zvolí jeden z pytlíků a náhodně z něj vybere tolik dílků, kolik je hráčů (v prvním kole ještě jeden navíc). Tím vytvoří nabídku pro všechny hráče. Od začínajícího hráče si pak každý jeden vybere a umístí ho na svou hrací desku. Pokud se vám podaří umístit zahradníka k jinému zahradníkovi na desce, získáte bonusový dílek (může jich být i víc). S jejich pomocí vyplníte volná políčka, ale až na konci hry.
A o co při umisťování dílků usilujete? Prostředkem hrací desky vede cestička v podobě šachových políček. Za každou figurku, kterou na ni umístíte dostanete 5 bodů. Růže seskupujete dohromady. Za každou plochu růží dostanete 1–25 bodů pro plochu 1–5 políček. Za 2 houby ve sloupci pak získáte 8 bodů, a to v každém sloupci, kde se nachází. Stromy se naopak počítají v řádcích podle jejich vzdálenosti, dostanete tolik bodů, kolik je políček mezi stromy. Nakonec si odečtete 5 bodů za každou neobsazenou oblast bez ohledu na její velikost a za každý bonusový dílek, který jste neumístili.
Hra končí v kole, kdy některý z hráčů již nedokáže umístit dílek na svůj herní plán. Kdo si již nemůže vzít velký dílek z nabídky, si mohou vylosovat jeden bonusový dílek.
Alenčina zahrádka je příjemná a svižná rodinná hra, kterou si dobře zahrajete i s příležitostnými hráči. S pravidly se rychle seznámíte. Dobré také je, že bodování máte stále před očima na své desce. Herní tahy jsou rychlé a díky možnosti výběru tvarů dílků pro každé kolo je i dostatečně variabilní, takže si do dobře zahrajete i více partií za sebou. Jednu zvládnete do 30 minut.
Každý hráč ve hře buduje vlastní zahrádku, ale je dobré sledovat, co dělají a volí i ostatní, a tomu přizpůsobit i svůj výběr a záměry. Díky omezenému počtu tvarů si můžete do značné míry umisťování dílků naplánovat, zároveň ale musíte zohlednit aktuální nabídku.