Hrajeme.cz
Chystá se

Nová česká hra Kinghill se chystá na Kickstarter

Na Kickstarter míří a o podporu si řekne další česká hra. Bude se jednat o fantasy karetní hru pro dva hráče doplněnou o worker placement. Připravuje ji Petr Marek pod názvem Kinghill. Na to, že se jedná o Petrovu první hru, se jedná o dotaženou hru jak po grafické, tak herní stránce. Kampaň na Kickstarteru by měla začít 26. října. V nabídce bude anglická verze. Pokud ale bude dostatečný zájem mezi českými hráči, mohli bychom se dočkat i verze v češtině.

Ve hře představujete dva soupeře, kteří se pokouší dobýt hrad toho druhého. Používá k tomu obránce a monstra různého druhu, ale i budovy, které postavíte, či kouzla a další efekty. Nezbytnou součástí vaší strategie je i získávání a využívání surovin. Čeká vás bitva, ve které rozhoduje, kdo déle vydrží.

Rozhovor s autorem hry Petrem Markem:

Hrajeme: Připravuješ hru Kinghill na Kickstarter. Můžeš nám ji stručně představit?

Petr Marek: Hra je mixem karetky (ála Hearstone nebo Magic), kde je vše řízeno přes worker placement. Přes workery získáváš suroviny a provádíš nejrůznější akce (workery lze i specializovat), stavíš budovy, najímáš jednotky, studuješ kouzla, atd., a následně máš možnost na soupeře s jednotkami útočit. Důležité je asi zmínit, že hra je pro dva hráče, což je logicky dané povahou hry. Bude i sólo mód, který bude trochu odlišný od klasické hry.

H: Co tě přivedlo k tomu, že připravíš vlastní hru?

PM: Patřím k lidem, kteří od malička rádi tvoří. Vyrůstal jsem na Dračím doupěti a 10 let jsem byl pouze Pánem jeskyně 🙂  K moderním deskovkám jsem se dostal teprve tak před 6 lety a hned jsem začal vymýšlet nové hry. V šuplíku toho mám víc. Kinghill je ale první hra, u které jsem se rozhodl posunout vše dále. Především díky ohlasům lidí během testování.

H: Jak dlouho hru připravuješ a co bylo pro tebe nejtěžší?

PM: Teď už to bude určitě přes tři roky. Nejtěžší je to, co dělám právě teď, tzn. dostat hru na KS, marketing a věci okolo.

H: S kým na hře spolupracuješ?

PM: Od začátku vše dělám sám. Pro věci, které sám nezvládnu (tzn. grafika, pomoc s marketingem, reviews, apod.) hledám externí pomoc.

H: Čím je hra podle tebe výjimečná, čím podle tebe zaujme hráče?

PM: Originální koncept, který zatím nebyl nikde použitý (mix karetky a eurovky). Zaujme jinak grafikou a velkou komplexitou.

H: Pro koho je především určena?

PM: Pro lidi, kteří vyrůstali na Magicu a milují deskovky. Nebo opačně. A taky pro ty, kteří karetky nehráli a rádi si je vyzkouší. Pro hráče, kteří hledají komplexnější zážitek pro dva.

H: Proč ses rozhodl jít na Kicksterter a co od něj očekáváš?

PM: Protože věřím, že je to možná cesta, jak hru dostat k lidem. Neočekávám momentálně nic 😀  Aneb budu rád, když hra uspěje a zaplatí se mi náklady.

H: Jak se kickstarterovou kampaň připravuješ?

PM: Připravuju se obětováním tří slepic denně a vzýváním Štěstěny 😉 Kromě toho taky dohlížím na recenzenty v US, připravuju prototypy na poslání recenzentům v Evropě (s Číny mi přišly špatně žetonky), komunikuju s týmem lidí, co mi dělá marketing, administruju FB stránku a vymýšlím Questy pro komunitu, přidávám kontent na Twitter, Instagram a Discord, dodělávám sólo scénáře pro hru, updatuju maličkosti v grafice, zajištuju věci ohledně shippingu (sledování a možností kvůli registraci k VAT, atd.), pracuju na Kickstartové stránce, připravuju si e-maily na update během KS, připravuju FAQ, komunikuju s tuctem lidí, co se mi ozývají ohledně distribuce, retailu, apod., vymýšlím stretch goaly na kampaň a komunikuji s výrobci v Číně, snažím se být aktivní na nejrůznějších FB skupinách, koukám na Living Dead 10 sezonu a po nocích hraju Hearstone. Zombíci teda ve hře nebudou, ale kartičky ano.


Odkaz: Stránka hry Kinghill


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář