Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Anachrony je propracovaná strategická hra pro nejnáročnější hráče

Pokud hledáte velkou, propracovanou strategickou hru s mnoha možnostmi, pak se podívejte po Anachrony. České vydání připravilo Albi. A u nás mohla vyjít i díky tomu, že se jedná o česko-polské vydání. Má velkou krabici, která je nabušena herním materiálem. Zprvu může působit nepřehledně, ale má svou logiku a brzy se v něm zorientujete. Po otevření krabice si vyhraďte čas na vyloupání všech žetonů. Hra je určena pro 1–4 hráče od 15 let. Počítejte s herní dobou přes 2 hodiny.

Hra je zasazena do 26. století, kdy se Nová Země vzpamatovává z velké katastrofy. Jedná se tedy o sci-fi hru v post-apokalyptickém světě. Příběh, který tvoří pozadí hry, je propracovaný, a stojí za to se s ním seznámit, protože tvůrci hry ho umně zapracovali do herních mechanik a dalších součástí hry. Lépe pak budete rozumět tomu, co a proč se ve hře děje. Každý hráč reprezentuje jednu ideovou skupinu lidí, kteří katastrofu přežili. Nazývají se Cesty: harmonie, nadvlády, pokroku a vykoupení. Mají odlišné pohledy na to, co mají lidé dělat, aby přežili. Žijí zcela odděleně a v křehkém míru. Objev možnosti propojení minulosti s budoucností přinesl velké možnosti rozvoje, ale i nebezpečí. Každá z cest je snaží využít všech dostupných prostředků k tomu, aby se připravila na blížící se další katastrofu. Zároveň usiluje o to, aby se stala tou jedinou pravou cestou, kterou se lidstvo bude ubírat.

Ve hře se setkáte především s mechanismem umisťování dělníků a správou zdrojů. K dispozici máte vědce, inženýry, správce. Posíláte je do elektráren, laboratoří, továren, ale i pro suroviny, vodu či další přeživší mimo chráněný prostor vaší základny. Díky postaveným budovám můžete získané suroviny proměňovat nebo za ně obdržíte body. Všeho je nedostatek, musíte proto dobře promýšlet svou strategii i jednotlivé tahy. Během hry si také můžete z budoucnosti vypůjčovat zdroje, lidi i třeba exoskelety. Když přijde čas, musíte vše vrátit, aby nedošlo k časovému paradoxu.

Anachrony je výborná hra, která osloví nejnáročnější hráče. Je to komplexní hra, která vyžaduje větší úsilí při seznamování s pravidly. To je ale odměněno jedinečným zážitkem. Každá hra bude jiná a umožní vám hledat nové cesty k vítězství. Pokud takové hry máte rádi, pak Anachrony určitě vyzkoušejte. Vyzkoušet můžete i pravidla pro hru jednoho hráče, tato část má název Chronobot. Pravidla obsahují také modul Soudný den, který poskytuje alternativní herní konce. Ale to je pro opravdu ostřílené hráče této hry.


Související články:

Anachrony v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář