Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Jaké novinky připravuje Albi pro rok 2018 (1. část) – Albi Game Day

Dnes jsme se na Albi Game Day v Městské knihovně v Praze dočkali nové velké hry Lords of Hellas, kterou ocení především příznivci výpravných strategických her. Také jsem se dozvěděli, jaké další novinky Albi pro letošek chystá. Mnoho zvědavých hráčů s napětím do dnešního dne čekalo, zda se mezi nimi objeví jejich favorit. Milým překvapením jsou dvě velké hry: Charterstone od autora úspěšné hry Scythe a strategická hra Anachrony. Mezi novinkami nechybí ani bláznivá párty hra a hra pro děti.


Charterstone

  • strategická hra pro 1–6 hráčů od 12 let

 

Tato hra je specifická v několika směrech. Využívá princip legacy, takže ji budete postupně objevovat. Jedinečná je především v tom, že si ji tvoříte v průběhu hry. Na začátku je herní deska představující krajinu prázdná. Postupně na ni budete lepit štítky s budovami, které vám umožní různé akce. Budete tak společně stavět vesnici. Různé karty a další herní materiál se dostává do hry postupně. Celá kampaň vám zabere celkem 12 partií. Každá skupina hráčů si tak vytvoří svou vlastní standardní hru založenou na workerplacementu (umisťování dělníků), kterou pak může pravidelně hrát.

Essen 2017.

Autorem hry Charterstone je Jamey Stegmaier, který stojí za hrou Scythe. Charterstone již ocenili hráči na BoardGameGeek nominacemi na cenu Golden Geek 2017 v několika kategoriích: hra roku, nejlepší strategická hra, nejinovativnější hra či nejlepší grafické zpracování.

Albi také připravuje český „Recharge Pack“, který vám umožní hrát ještě jednou na druhé straně hrací desky.

V češtině by hra Charterstone měla vyjít v říjnu.

Odkaz: Charterstone na BoardGameGeek

 

Anachrony

  • strategická hra pro 1–4 hráče od 14 let

 

Hra vás přenese do 26. století, kdy se Země vzpamatovává z katastrofy, která vyhladila téměř celé lidstvo. Většina Země zůstala neobyvatelná. Lidé, kteří přežili, se snaží obnovit svět. Sdružili se do několika ideologicky naprosto odlišných směrů, které se nazývají Cesty: harmonie, nadvlády, pokroku a vykoupení. Žijí paralelně vedle sebe v křehkém míru a setkávají se pouze v posledním velkém městě, které je známé jako Hlavní město. Jednu z těchto Cest povedete.

Hra využívá jedinečný dvoustupňový workerplacement (umisťování dělníků). Na různé činnosti potřebujete specialisty (vědce, inženýry, administrátory), ale také zvláštní jedince, kteří je chrání a rozvíjejí. Všech je ale nedostatek. Hraje se na několik kol, jejich počet závisí na tom, kdy dojde k další katastrofě. Během hry také budete využívat cestování v čase. To má ale svá úskalí. Když si necháte něco poslat z budoucnosti, například zdroje, musíte je je později, až se budoucnost stane přítomností, mít k dispozici, aby nedošlo k narušení časového kontinua. Ve hře zvítězí ta Cesta, která v průběhu hry získá nejvíce bodů a stane se nejdůležitější silou na Zemi.

Anachrony byla mezi nominovanými hrami na cenu Golden Geek 2017 hned v několika kategoriích: hra roku, nejlepší strategická hra, tematická hra, nejinovativnější hra či nejlepší grafické zpracování.

Této hry bychom se mohli dočkat v září.

Odkaz: Anachrony na BoardGameGeek

 

SiegeStorm

  • karetní hra pro 2 hráče

 

Každý hráč má svůj balíček nestvůr, který si před hrou nachystá, a s ním se snaží porazit protivníka. Karty používáme různým způsobem. Buď využijete jejich silný efekt, ten je ale jednorázový, nebo slabší efekt, pak vám karta pomáhá i v dalších kolech.

Pokud vše půjde dobře, hra SiegeStorm by měla vyjít do konce roku.

Odkaz: SiegeStorm na BoardGameGeek

 

Yogi

  • párty hra pro 3–12 hráčů od 8 let

 

Yogi je rychlá párty hra, ve které je vaším úkolem plnit záludné úkoly na kartách. Můžete ji otevřít a hned začít hrát, protože karty vám samy řeknou, co máte dělat. Hra je zábavná pro hráče i pro diváky, takže vám nebude vadit, když zrovna vypadnete ze hry. S každou další kartou, kterou dostanete, je to totiž těžší a těžší.

Hra Yogi by měla vyjít před letními prázdninami.

Odkaz: Yogi na BoardGameGeek

 

Veverčáci

  • dětská hra pro 2–4 hráče od 7 let

 

Je to nová paměťová hra, která je určena pro rodinné hraní. Vaším úkolem je najít oříšek, který jste si schovali na zimu. Snažíte se proto zapamatovat cestu, ve hře se ale stále mění to, co si máte zapamatovat (barvy, tvary). Hra Veverčáci má jednoduchá a přístupná pravidla.

Hru můžeme očekávat začátkem prázdnin.

Odkaz: Veverčáci na BoardGameGeek

 

Catan: Říše Inků

  • samostatná hra z rodiny Catan

 

Bang! Ozbrojení a nebezpeční

  • rozšíření populární karetní hry Bang!

 

Dříve oznámené novinky

Scythe: Titáni nebes

Titáni nebes jsou druhým rozšířením hry Scythe. Přinese nový typ jednotky – vzducholoď. Kromě toho vám umožní alternativní zakončení hry.

This War of Mine: Desková hra – Příběhy města sutin

Toto rozšíření bude obsahovat nové prvky i známé věci z Kickstarteru, například trh uprchlíků z venkova, kde můžete obchodovat, krást nebo ho i vyrabovat (ovlivní to ale vaši reputaci – nový prvek hry).


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář