Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Atlantida je první velké rozšíření k Settlerům

Všichni příznivci karetní hry Settlers: Zrod impéria se před Vánoci dočkali rozšíření Atlantida, které je díky REXhrám k dispozici v češtině. Je to první velké rozšíření této strategické hry, ve které každý hráč buduje své impérium. Hra je určena pro 2 až 4 hráče, ale umožňuje také sólovou hru. Díky páté frakci si můžete zahrát až v pěti hráčích, připravte se ale na delší hru s většími prostoji.

Settlers-Atlantida-backboxRozšíření kromě nové frakce se starobylou atlantskou civilizaci obsahuje také nové karty pro stávající národy. Ve standardní hře jimi můžete nahradit karty frakčního balíčku. Atlantida obohacuje hru o nové mechanismy. Umožní například vyslat osadníka na cizí lokaci s otevřenou produkcí a získat tak prostředky, které poskytuje. Majitel lokace obdrží osadníka ze společné zásoby.

Atlantida také obsahuje nový typ lokace se dvěma schopnostmi. Jsou to produkční lokace, která mají navíc vlastnost. Událost je nový typ karty, která se vyhodnotí ihned, jakmile je tažena z balíčku. Atlanťané užívají nový druh prostředku – technologie. Základní technologie například posilují běžné lokace. Specializované technologie dávají vítězné body nebo brání lokaci jako klasický obranný žeton.

Nové rozšíření rozšiřuje hru o nové možnosti a jistě potěší všechny, kdo si oblíbili základní hru Settlers: Zrod impéria.

Settlers: Zrod impéria – Atlantida v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Kjuba 28.12.2015 at 18:35

Zpracoval jsem unboxing rozšíření ke hře Settlers: Zrod impéria, Atlantida. Pokud chcete koukněte. Budu vděčný za jakékoliv připomínky. Díky. Video můžete vidět zde: https://youtu.be/agTn2Lmg69s .

Připojte svůj komentář