Hrajeme.cz
Nové hry

Cardline se rozběhla do světa

V nové hře z řady Cardline si ověříte své znalosti o státech z různých koutů světa. Hra Cardline: Světoběžník je založena na principu hry Timeline a zahrajete si ji ve 2–8 hráčích od 8 let. Když jste na tahu, snažíte se umístit jednu ze svých karet na správné místo mezi dříve vyložené karty. Hra obsahuje 110 oboustranných karet.

Místo historických událostí  či vlastností zvířat vás budete poznávat rozličné charakteristiky různých států světa. Pro každou hru si zvolíte jednu charakteristiku, kterou budete porovnávat: rozloha v km2, počet obyvatel, DPH a množství vypouštěných emisí. Hra je díky tomu variabilní. Cílem hry je zbavit se co nejdříve karet v ruce.

Cardline-Svetobeznik-kartaKarty jsou stejně jako u ostatních her z této řady oboustranné. Obě strany zobrazují určitý stát. Na jedné straně je název státu, vlajka, světadíl a ilustrativní obrázek. Na druhé straně je přehled s hodnotami charakteristik (rozloha, počet obyvatel, DPH a množství vypouštěných emisí).

Hra obsahuje pestrý výběr států, od známých po téměř neznámé, o nichž toho mnoho obvykle nevíme. Zatímco s rozlohou si můžete poradit, emise budou nejspíš oříškem. Hra je ale příležitostí něco nového se dozvědět a dát si do souvislostí.

Světoběžník navazuje na hru Cardline: Svět zvířat. Zatímco Svět zvířat si dobře zahrajete i s dětmi. Světoběžníka lze doporučit spíše dospělým.

Cardline: Světoběžník v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář