Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Bananagrams je rychlá hra se slovy

Slovní hry mají své kouzlo. Rádi jsme před mnoha lety hrávali Písmenovku, kterou jsme si vyrobili sami, protože česká verze hry Scrabble ještě neexistovala. Pokud máte chuť pohrát si se slovy, ale chcete něco jednoduššího, pak vyzkoušejte hru Bananagrams. České vydání přinesl nedávno MindOK. Zahrajete si ji v 1–8 hráčích od 7 let.

Tuto hru nedostanete v krabici, ale praktickém pytlíku, který má podobu banánu. Obsahuje 144 žetonů s písmeny. Z nich skládáte slova do křížovky. Všichni hrají současně, takže nikdo nečeká na tah. Celkově je hra rychlá, zabere vám 10 až 15 minut.

Na začátku hry umístíte mezi hráče všechny písmena otočená lícem dolů. Každý hráč si dobere počáteční písmena (podle počtu hráčů, do 4 hráčů je to 21 písmen). To je základ, ze kterého začnete skládat svá první slova. Pokládáte je do mřížky, zleva doprava a shora dolů.

Nová písmena dostanete, když některý hráč umístí do své mřížky všechna písmena. Zvolá: „Písmeno!“ a každý si vezme jedno písmeno ze zásoby. Druhou možností je, že se rozhodnete měnit. Odevzdáte jedno své písmeno zpět do zásoby a tři jiná si vezmete. Hra končí, když je v zásobě méně písmen, než je hráčů, a některý hráč umístí do mřížky všechna svá písmena (vše ale musí mít správně, jinak hra pokračuje, ale bez něj). Pokud má vše v pořádku, zvítězí.

Pravidla doporučují, abyste uznávali všechna spisovná česká slova včetně různých tvarů s výjimkou vlastních jmen, zkratek a citoslovcí. Díky tomu si dobře pocvičíte slovní zásobu a hra vás bude bavit.

Hru Bananagrams si dobře vezmete na cesty a na prázdniny. Ke hře vám stačí čistý stůl a výborně si zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů. Vyzkoušet můžete i sólovou variantu. Hra je rychlá, přitom vás v dobrém slova smyslu donutí vymyslet ta nejlepší slova z dostupných písmen.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář