Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Běsnění Drákuly je tu a lov může začít

Léto přineslo i jednu velkou tematickou hru: Běsnění Drákuly. Díky Blackfire se u nás tato hra konečně objevuje v češtině. Dosud byla k dispozici v anglickém vydání pod názvem Fury of Dracula. O její oblibě svědčí i to, že se jedná již o třetí edici. Je to semi-kooperativní hra pro 2–5 hráčů, ve které jeden z hráčů představuje hraběte Drákulu a ostatní hráči lovce upírů, kteří se ho snaží dostihnout a přemoci.

Besneni-Drakuly-komponenty-ukazka
Ukázka herního materiálu.

Lovci ale musí Drákulu nejprve odhalit a dostihnout. Ten se však pohybuje skrytě po celé mapě Evropy, takže to není vůbec jednoduché. Navíc na lovce chystá různé pasti a posílá na ně jiné upíry. Lovci proto potřebují předměty, které jim v boji s Drákulou a dalšími mocnostmi zla pomohou. Musí také koordinovat své akce. Radit se mohou podle libosti, ale veřejně, to znamená i před Drákulou. Pouze když provede lovec akci obchod, vymění si karty s jiným lovcem tajně.

Čas je také jedním z nepřátel lovců, neboť Drákula při svých utajených cestách získává spojence a šíří svou moc. Když jeho vliv zaplaví celou Evropu, zvítězí. Lovci ho proto musí přemoci dříve, než se tak stane.

Besneni-Drakuly-akce-prehled
Akce lovců – přehledová karta.

Drákula je dobrodružná hra se skrytým pohybem a postavami, které mají jedinečné vlastnosti. Zažijete s ní velký hon, léčky a úskoky a také boj s upíry a Drákulou. Takže chvílemi můžete ztrácet přehled o tom, kdo je vlastně loven. Nejlépe si zahrajete v plném počtu hráčů. Pokud hraje méně hráčů, některý z nich ovládá více lovců. Při hře 2 hráčů tak jeden hraje za všechny čtyři lovce. Určitě stojí za to si Drákulu zahrát opakovaně a prostřídat se v roli Drákuly.

Hra má velký hrací plán s mapou Evropy, po které hráči pohybují s figurkami svých postav. K dispozici mají velký počet karet. Díky překladu je hra přístupná širšímu okruhu hráčů, protože na správném vyhodnocení efektů karet závisí vývoj hry. Hru ocení především náročnější hráči, kteří mají rádi tematické hry s příběhem. V Drákulovi se ho užijí do sytosti. Pro první hru doporučuji prostudovat jak průvodce hrou, tak přehled pravidel. Na jednu partii počítejte počítejte minimálně se dvěma hodinami, při prvních hrách spíše o hodinu více.

Oproti předchozím edicím se změnilo několik věcí. Především struktura kola, střídá se den a noc. Podmínkou vítězství Drákuly je, že musí nasbírat 13 bodů vlivu. Byl zjednodušen soubojový systém. Kromě toho má hra upravenou grafiku.

 

Herní materiál.Postavy.Figurka Drákuly.Postavy lovců.Karta lovce – Mína.Herní plán.Počítadlo vlivu a času.Detail herního plánu.Praha nechybí.

 

Běsnění Drákuly v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář