Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Blitzkrieg! je blesková válečná hra pro dva

MindOK již má skladem novou válečnou hru nazvanou Blitzkrieg! Primárně je určena pro 2 hráče, ale díky sólo módu si ji můžete zahrát i sami. Podtitul přiléhavě naznačuje, o co ve hře půjde: 2. světová válka ve 20 minutách. Součástí vydání je i rozšíření Nippon, které vám umožní prožít alternativní historii, ve které se německá vojska vylodila v USA, jež vzápětí napadlo Japonsko (a nechybí ani Godzilla).

Jeden hráč je ve hře představitelem Spojenců a druhý Osy za druhé světové války. Svedou spolu zápas o nadvládu na hlavních válčištích světa. Na plánu jich je celkem pět, například Západní Evropa, Pacifik nebo Afrika a Střední Východ. Každý hráč má svůj sáček s žetonky jednotek, které budou nasazovat na jednotlivá válčiště. Za to budou získávat body, nové zdroje a speciální zbraně. Snaží se dosáhnout strategické výhody, která je dovede k vítězství.

Při hře tedy nebudete využívat ani kostky, ani karty. „Pouze“ budete tahat žetony z pytlíku a umisťovat je na herní plán. Přes jednoduchá pravidla vás čeká napínavá hra, která je plná nesnadných rozhodnutí.

Využívat budete různé druhy jednotek. Armády můžete umístit na pozemní nebo smíšená pole, flotily na námořní nebo smíšená pole a letectvo může kamkoliv. Efekt pole vyhodnotíte hned po jeho obsazení. Získáte například nový žeton ze sáčku do své zásoby, vylosujete speciální zbraň a umístíte ji do svého sáčku, náhodně vyberete žeton soupeře a vrátíte ho do jeho sáčku.

Za úspěšné kampaně a dobytá válčiště získáváte body. Hra končí, když má někdo 25 a více bodů na konci tahu hráče za Spojence, tento hráč vítězí. Případně hra končí prohrou hráče, který na začátku svého tahu nemá v zásobě žádný žeton nebo ho nemůže umístit.

Již základní hra vám poskytne dostatek zábavy. Takže nejspíš nezůstane u jedné partie. Rozšíření hře přidává variabilitu a další možnosti. Hru ocení náročnější hráči, ale může zaujmout i ty příležitostné. Nejde o žádné „krvavé“ boje, ale o šikovné využití jednotek k získání převahy. Hra se proto může líbit i lidem, kteří jinak válečné hry nevyhledávají.

Autorem hry je Polo Mori, který stojí například za hrami Ethnos, Vasco da Gama, Neobvyklí podezřelí či sérií Pocket Battles. Sólo mód připravil Dávid Turczi.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář