Hrajeme.cz
Chystá se

Věčná zima dorazí v lednu

Další novinkou, kterou připravuje TLAMA games, je strategická hra Věčná zima: Paleoindiáni. Plně české vydání by mělo dorazit v lednu 2022. Současně by mělo být k dispozici i rozšíření s názvem Předci. Jejím autorem je Stan Kordonskiy (stojí například za hrami Dice Hospital nebo Rurik), ilustrace připravil Mihajlo Dimitrievski (například Nájezdníci ze severu). Hra úspěšně prošla kickstarterovou kampaní, ve které ji podpořilo téměř 12 tisíc backerů.

Hra je určena pro 1–4 hráče od 12 let. Podobně jako Ztracený ostrov Arnak nebo Duna: Impérium je založena na kombinaci mechanismů worker placementu (umisťování dělníků na akce) a deck-buildingu (vytváření vlastního balíčku karet během hry). Měla by je ale propojit novým způsobem.

Věčná zima vás zavede do doby, kdy se 10 000 let před naším letopočtem dostávali lovecké kmeny do Severní Ameriky. Ve hře se ujmete vedení svého kmene, budete osidlovat nová území, štvát zvěř, budovat megalitické stavby. Kartami a zdroji budete platit za plnění úkolů členů kmene. Budete ale také bojovat o území, pokládat dílky a sbírat sady. O vítězství rozhodne počet bodů po čtyřech kolech hry.

Rozšíření Předci do hry přinese nové karty, nová zvířata a schopnosti náčelníků. Poskytne vám také nové varianty karet pro každý kmen. Dále bude obsahovat dva nové moduly karet kultury a další karty náčelníků.

Videoupoutávka (délka videa: 1:58 min.):


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář