Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hry

Blíží se Dušičky, zahrajte si hru Fiesta de los Muetos

Nedávno jsme si představili novinku Čakra, kterou k nám přineslo Pygmalino (můžete si o ni zasoutěžit, do 2. listopadu). Jeho další letošní novinkou je i párty hra Fiesta de los Muertos. Jejím tématem jsou mrtví, kteří v našich vzpomínkách ožívají, a pokud ne přes rok, tak alespoň na Dušičky, svátek zesnulých. V Mexiku je to nejoblíbenější a jeden z nejvýznamnějších svátků, který je chápaný jako šťastné shledání mezi živými a mrtvými.

Hra Fiesta je určena pro 4–8 hráčů od 12 let. Jedná se o kooperativní hru, ve které se snažíte uhodnout totožnost zesnulých postav uvedených na kartách. Je to svižná hra s jednoduchými pravidly, jednu partii zvládnete za 15 minut.

Nejprve si každý hráč vezme jednu kartu postavy a podívá se na ni, aniž by ji ukázal ostatním. Nechá si ji před sebou. Potom otevře svou hrací desku v podobě lebky, jméno postavy do ní zapíše a opět ji zavře. Dalším krokem je zapsání slova do prostoru mezi čelisti lebky. Musí souviset s danou postavou. Nato předáte lebku dalšímu hráči, který si slovo tajně přečte, smaže ho a zapíše slovo nové. To musí souviset s předchozím slovem. Takto si lebku předáte čtyřikrát.

V další fázi se snažíte uhodnout postavu. Provedete to tak, že lebky zamícháte a položíte pod připravená čísla. Zamícháte i karty postav, k nimž jste přidali další karty, aby jich bylo celkem 8, a položíte je pod lebky. Nyní se každý hráč sám snaží zapsat do tabulky odpovědí postavu ke slovu, které je zapsané na lebce. Přitom ale nesmíte nijak komunikovat s ostatními hráči.

Nakonec zkontrolujete odpovědi. Postupně vyhodnocujete jednu lebku za druhou. Za každou správnou odpověď zaškrtnete políčko. Pokud všichni hráči správně přiřadili slovo postavě, obdržíte pamětní kost. Pomohou vám uklidnit ty mrtvé, k nimž všichni nepřiřadili správné slovo. Zvítězíte, pokud se vám podaří uklidnit všechny mrtvé (postavy).

Fiesta – zadní strana krabice hry.

Obtížnost hry si můžete nastavit pomocí karet omezení, a to hned v několika úrovních. Karty omezení určují, jak musí vypadat zapisované slovo. Například se musí jednat o věc či místo, nebo že může mít maximálně 6 písmen či jen tři slabiky. Při hře s dětmi můžete hrát bez karet omezení, nebo je aplikovat jen pro zkušenější hráče.

Fiesta je rychlá hra se slovními asociacemi, která využívá principu tiché pošty, ale se zapisováním slov. Má jednoduchá pravidla, takže během pár minut můžete začít hrát. Přitom si krásně procvičíte fantazii a slovní zásobu. A také se seznámíte s řadou osobností, jejichž jméno by nemělo být zapomenuto.


Hra Fiesta de los Muertos v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář