Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Vybudujte visuté zahrady pro Amytis

Dino aktuálně představilo řadu novinek, mezi nimi i novou autorskou hru Oldy Rejla nazvanou Amytis: Visuté zahrady. Je to rychlá abstraktní hra pro 1–4 hráče od 8 let. Můžete si ji tedy zahrát sami i v rodině či přáteli. Hra vás zanese do doby, kdy vznikaly divy světa.

Ve hře budete navrhovat krásné zahrady, jako zahradní architekti. Zvítězí ten, kdo navrhne nejkrásnější zahradu a získá nejvíce bodů. Body získáte jednak za vydělané peníze, jednak za správně poskládané symboly v zahradě.

Zahradu budete vytvářet pomocí čtvercových dílů, které obsahují čtyři různé symboly ze 7 možných, které jsou ve hře, květinové záhony, fontána, keře, lev z dlaždic. Celkem jich umístíte 13, které získáte během hry, a navíc jeden vrcholový dílek, který si vylosujete na začátku. Budete je pokládat na sebe, takže na konci hry budete mít celou pyramidu.

Hráči se pravidelně střídají při výběru jednoho dílku z nabídky a v jeho umístění do své stupňovité zahrady. Za vybraný dílek ale musíte zaplatit příslušnou cenu. Pokud nemáte peníze, vylosujete si náhodný dílek. Pokud se vám přiložením dílku podaří vytvořit dvojici sousedních stejných symbolů (shora viditelných), získáte minci. Můžete tak vytvořit i více dvojic současně, a díky tomu získat i více peněz.

Při vytváření zahrady se snažíte o to, abyste vytvořili řadu stejných symbolů seřazených diagonálně při pohledu shora na výslednou pyramidu. Za každou takovou trojici získáte 3 body, za čtveřici 7 bodů, za pětici 9 bodů. Navíc získáte 1 bod za každé 3 mince.

Uspět můžete, pokud budete chytře vybírat a umisťovat dílky. Každá partie představuje novou výzvu, protože nabídka je proměnlivá a vy si svou zahradu musíte vždy znovu promýšlet. Zároveň se jedná o rychlou hru, takže zvládnete i několik partií za sebou.

S pravidly se seznámíte během pár minut. Hru ocení zkušení i příležitostní hráči, kteří rádi u her přemýšlejí a řeší rébusy. Zároveň pro tuto hru platí, že každý v ní něco vytvoří a postupně se může zlepšovat.


Související články:


Hra Amytis: Visuté zahrady v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář