Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Bulánci verbují speciální jednotky

Bulánci: Speciální jednotky jsou novinkou, kterou má v distribuci Blackfire. Je to karetní hra pro 2–4 hráče od 7 let. Původně se jednalo o českou počítačovou hru, kterou jste mohli hrát před 20 lety. Tvůrci se ji rozhodli s pomocí Startovače obnovit a přinést Bulánky 2.0 s nejrůznějšími novinkami a vylepšeními. Je to akční hra, ve které proti sobě bojují Buláci, polštářoví bojovníci. Součástí odměn v kampani byla i karetní hra.

V této karetní hře představujete bulánčího důstojníka, jehož úkolem je sestavit čtyřčlennou speciální jednotku složenou z nejlepších vojáků. Nejsilnější jednotka vyhraje bitvu a získá ceněné knoflíky. Ve hře zvítězí a generálem se stane ten, kdo získá 5 knoflíků.

Pravidla hry jsou jednoduchá. Každý hráč obdrží 4 karty, nesmí se však na ně dívat. Vytvoří z nich formaci po dvou kartách ve dvou řádcích. Poté se může na spodní dvě podívat. Ve svém tahu si můžete vzít vrchní kartu z odkládacího balíčku, která je odkrytá. Pokud se vám nelíbí, vezmete si kartu z dobíracího balíčku. Získaná karta vám pomůže upravit bojovou jednotku. Buď ji vyměníte za některou z vašich dosud neodhalených karet, nebo ji odhodíte a otočíte některou z karet, které jsou stále rubem vzhůru. S odhalenými kartami již nemůžete manipulovat.

Bitva končí, jakmile mají všichni hráči odhalené všechny čtyři karty, a tím vytvořili své speciální jednotky. Následuje bodování, které určí nejsilnější jednotku:

  • Dva vojáci stejné síly mají hodnotu tří vojáků.
  • Dva diplomaté zdvojnásobí sílu zbývajících vojáků.
  • Čtyři karty stejné hodnoty vám přinesou vítězství v bitvě a hned dva knoflíky.
  • Postupka přidává k celkovému součtu síly dalších 8 bodů.
  • Červené karty vám naopak uškodí: sníží sílu či vás rovnou vyřadí z boje.

Pokud nemáte v lásce kompetitivní hry, můžete vyzkoušet kooperativní variantu. Společnými silami se snažíte porazit padoucha na kartě mise. Zpravidla se každý hráč snaží sestavit jednotku stejně silnou nebo silnější. Ale mohou mít i další podmínky, najdete je na kartě. Hráči se přitom mohou domlouvat, nesmí však mluvit o svých skrytých kartách.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář