Hrajeme.cz
Herní ocenění

Cenu Spiel des Jahres 2018 má Azul

Toto pondělí 23. července vyhlásila v Berlíně porota německou cenu Spiel des Jahres 2018 a také Kennerspiel des Jahres 2018. V Německu, ale i ve světě je to prestižní cena srovnatelná s filmovými Oskary. Spiel des Jahres je určena hrám pro širší hráčskou veřejnost, dospělé a starší děti, Kennerspiel des Jahres se zaměřuje na hry pro náročnější hráče.

Ocenění pro dětskou hru Kinderspiel des Jahres 2018 získala již 11. června hra Funkelschatz, kterou vydala společnost HABA (viz článek).

Spiel des Jahres 2018

Zaslouženě cenu získala hra Azul, jejímž autorem je Michael Kiesling. Hra je určena pro 2–4 hráče od 8 let. Díky MindOKu je dostupná i u nás v českém vydání. Porota na hře ocenila propojení střízlivé funkčnosti herní desky a úžasnou estetiku výsledné mozaiky, a také využití jednoduchého mechanismu, který umožňuje nekonečné opakování.

Azul tak porazil další dvě nominované hry, taktickou hru Luxor (pro 2–4 hráče od 8 let, Queen Games) a kooperativní karetní hru The Mind (pro 2–4 hráče od 8 let, Nürnberger-Spielkarten-Verlag). Viz článek o nominacích na cenu Spiel des Jahres.

Kennerspiel des Jahres 2018

Cenu Kennerspiel des Jahres 2018 získala hra Die Quacksalber von Quedlinburg, která je určena pro 2–4 hráče od 10 let. V této hře vaříte lektvary, mícháte je z různých ingrediencí, nesmíte to však přehnat, aby vám nevybuchl kotlík. Hra využívá princip press you luck. Díky vylepšování můžete zvýšit svou šanci na úspěch. Porota na hře ocenila zábavnost plynoucí z napětí ve hře. Jejím autorem je Wolfgang Warsch.


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář