Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Azul vychází v čokoládové edici

Azul je oblíbená a oceňovaná rodinná hra, na kterou navázala řada dalších her. MindOK nám nyní přinesl limitovanou edici této hry, která má podtitul Mistři čokolády. Budete v ní vyrábět nejlepší bonboniéru všech dob. Vypadá opravdu krásně. Herní dílky představují čokoládově pralinky. Herně se jedná o původní Azul, který kromě nové, čokoládově laděné grafiky získal i dvě nové varianty pravidel. Hra je stále určena pro 2–4 hráče od 8 let.

I když herní dílky vypadají velmi lákavě, moc byste si na nich nepochutnali. Raději ale hru nenechávejte v dosahu dětí 🙂

V první fázi hry vybíráte pralinky z nabídky továrny na čokoládu. Jsou umístěny na kulaté destičky. Umisťujete je na svou desku do přípravné řady. Z ní pak v další fázi budete plnit bonboniéru. Snažíte se ji vytvořit v ideální podobě v tabulce 5 x 5 dílků. Přitom v každém řádku a sloupci může být každý druh pralinky pouze jednou. Správné místo pro umístění pralinky je na vaší desce vyznačeno. Hned ji také obodujete. Záleží na tom, jak na sebe pralinky navazují v řádcích a ve sloupcích.

Hra končí na konci fáze plnění bonboniéry, když alespoň jeden hráč dokončil vodorovnou řadu své bonboniéry. Kromě bodů získaných během hry si započítáte i bonusy za každou dokončenou řadu a za každý dokončený sloupec a také body za každou barvu, od níž se vám podařilo umístit 5 pralinek.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář