Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Česká karetní hra Space Race slaví úspěch na Kickstarteru

V těchto dnech vrcholí kickstarterová kampaň na novou českou karetní hru Space Race: The Card Game, která je určena pro 2–4 hráče. Jedná se o prvotinu Jana Soukala a Marka Loskota z Brna. Díky dosažení cílové částky je již jasné, že hra vyjde. Nyní se odemykají další součásti hry, jako nové karty s unikátními ilustracemi dostupné pouze fanouškům podporujícím hru na Kickstarteru.

Hra vzniká v angličtině, ale k dispozici budou česká pravidla a české překlady textu všech karet ve formě pdf souboru ke stažení (vedle češtiny bude přeložen materiál dostupný v 7 dalších jazycích včetně katalánštiny). Hra obsahuje v základní verzi 137 karet s téměř 60 unikátními ilustracemi od českého výtvarníka Dalibora „Maxe“ Krcha. Žádná ilustrace není použita na více než dvou kartách.

Space_Race-karty

O čem je hra Space Race

Sevření studené války drtí svět. Začíná éra dobývání vesmíru. Kdo jako první zkrotí vesmír? Máš na to postavit se do čela ambiciozní vesmírné agentury a vést ji vstříc nové epoše lidského poznání?

Hráči se stávají řediteli vesmírných agentur, které spolu soupeří o prvenství na poli dobývání vesmíru. V průběhu sedmi dekád (kol), které sahají od počátku studené války až po současnost, je úkolem každého hráče odhalit strategii, která povede k vítězství. Pomůže brzké jmenování geniálního konstruktéra do čela vesmírné agentury? Nebo se raději pustit do riskantního vesmírného programu a pokusit se nesmazatelným písmem zapsat do historie? Ve hře neexistuje žádná univerzální vítězná strategie – hráči jsou neustále nuceni reagovat na měnící se prostředí hry a nacházet nejslibnější možnosti rozvoje. Přitom se vytrvale přetlačují s ostatními o to, komu se podaří získat ty nejlepší karty. Každá hra je úplně odlišná a je pouze na hráčích, jakou cestu zvolí.

Pokud vás zajímá, jak se Space Race hraje a rozumíte anglicky, doporučujeme se podívat na záznam hry, který vytvořil v rámci recenze Rahdo. Video je opravdu zábavné a pěkně ilustruje všechny přednosti hry: unikátní herní mechaniky, strategickou hloubku i silnou tematičnost. Pro příznivce české scény je k dispozici hodnocení hráče Kubrta z Deskofobie. Ke hře natočili recenzi kromě Rahda i další přední světoví recenzenti, například Undead Viking, Edo Baraf nebo NVS Gameplays (všechna videa jsou k dispozici na stránce kampaně).

Videopředstavení hry hráče Kubrta (délka videa: 13:10 min.)

Jak se Space Race hraje

Na počátku každého ze 7 kol využije každý hráči jednu ze svých 12 kontrolních karet (každou může použít pouze jednou za hru!) a vybrat tak směr, kterým se bude jím vedená agentura v této dekádě ubírat. Bude se soustředit na šíření propagandy? Nebo vyvíjet špičkové technologie? Ohlašovat ambiciozní vesmírné programy nebo svolávat tiskové konference k oznámení historických úspěchů?

Aktivní kontrolní karta určuje, jaké nové karty může hráč přidat do své vesmírné agentury a současně také to, který typ schopností karet v agentuře může v průběhu aktuální dekády použít. Hráči se tak snaží získat do svých agentur nebo laboratoří takové karty, které co nejvíce rozšíří repertoár schopností použitelný v dalších kolech. Z maličké agentury tak časem může vyrůst strategicky promyšlená mašinérie důmyslně kombinující schopnosti mnoha na první pohled nesouvisejících karet.

Hru si můžete zdarma vytisknout a vyzkoušet s přáteli díky Print-and-Play kitu, který je volně dostupný ke stažení na stránkách kampaně.

Space_Race-ukazka-karty
Aktuální kontrolní karta umožňuje aktivovat pouze odpovídající typ schopností.

Jak Space Race získat

Nejjednodušší cestou, jak můžete Space Race získat, je podpořit hru na Kickstarteru v právě probíhající kampani, kde se v současné době odemykají exkluzivní odměny dostupné pouze na Kickstarteru. Kampaň končí ve středu 18. května v 18 hodin.

Space Race: The Card Game -- Kicktraq Mini

Zajímavosti

Space Race: The Card Game byla poprvé veřejně představena na festivalu Academia Film Olomouc, kde si ji dokonce zahráli významné osobnosti, které se výzkumu vesmíru skutečně věnují, například Dr. Douglas Vakoch (ředitel METI International), James Carpenter (ESA) a Pamela Gay (NASA).

Space_Race-hrani

Odkazy:

 

Článek připravil Michal Mikeš

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář