Hrajeme.cz
Kluby a herny

Klub deskových her Korunka se představuje

Dalším z herních klubů, který vám představujeme, je Korunka, klub deskových her z centra Ostravy. Není tomu tak dávno (leden 2016), co se přestěhoval do nových prostor, které mu poskytla herna Black Lotus. Schází se pravidelně každou středu a během roku pořádá řadu herních akcí pro své členy i širokou veřejnost.

Možná už klub deskových her či hernu máte a chtěli byste se představit a třeba přizvat další zájemce. Neváhejte a napište nám. Přehled herních klubů a heren pak najdete v Poradně na stránce Kde hrát – herní kluby.


Kdo jsme

Jsme Klub deskových a karetních her Korunka a sídlíme v herně Black Lotus na Puchmajerově ulici v centru města Ostrava, kam jsme se přestěhovali v lednu roku 2016. Každou středu se scházíme od 16 hodin a dlouhých pět hodin hrajeme v příjemném prostředí herny s občerstvením a zázemím vše možné z klubové herní zásoby (po předběžné dohodě je možné herní dobu i prodloužit).

K dispozici máme na stovky nádherných kusů deskových i karetních her. Najdete u nás jak opravdové časem prověřené skvosty, tak i ty nejnovější výkřiky deskoherní módy.

Pravidelně organizujeme deskoherní akce pro veřejnost. Některé se konají přímo v naší herně. Během těchto akcí probíhá volné hraní mnohdy propojené s nějakým turnajem. Kromě toho přes rok organizujeme již legendární výjezdové akce, kam se sjíždějí hráčská esa z celé republiky. Mezi nejznámější patří únorové Beskydské zimní hrátky, Trachtace v červnu a Korunka OPEN v září.

Nově jsme začali organizovat turnajové středy, které se konají každé první hraní v měsíci. Dorazit může kdokoliv, kdo v sobě skrývá soutěžního ducha.

Korunka-akce-Malenky

Jak to vlastně začalo

Naše historie sahá až do roku 2006. V září toho roku se zakladatelé a nynější vedoucí klubu Cauly a Deli rozhodli, že by chtěli vytvořit silnou infrastrukturu deskových her a sdružovat Ostravany všech věkových skupin. Založili proto klub při Středisku volného času Korunka v Mariánských Horách v Ostravě.

Zprvu na pravidelných středečních hraních panovala spíše komorní atmosféra. Schůzky probíhaly více méně v okruhu přátel a přátelů přátel. Hráli se dokonce hry pouze z vlastních zásob obou zakladatelů. Zájemci přicházeli a dosáhli jsme toho, čím jsme se chtěli stát. Klubem s pevnou základnou členů s rostoucím portfóliem her všech druhů a zaměření.

Korunka-turnaj-trojkorunka

Prezentujeme se

Necelé dva roky po svém vzniku jsme spustili oficiální webové stránky, aby zájemci měli snazší přístup k informacím o Korunce. Na stránkách je k dispozici kompletní historie klubu, seznam všech her či kalendář akcí.

Od jara 2015 aktivně fungujeme také na Facebooku, kde si skupina klubu domlouvá na tom, co, kdy a s kým bude předběžně hrát nejen na pravidelných schůzkách či akcích.

Začátkem školního roku 2015/2016 jsme začali vydávat svůj oficiální magazín s názvem KORUNKA. Ten informuje o nejdůležitějším dění z oblasti deskových her v okolí našeho klubu. Svým čtenářům nabízí rozhovory s osobnostmi, pozvánky na deskoherní akce či mini recenze některých novinek přímo od samotných hráčů.

Korunka-hrani-08

 

Proč se stát členem

Sháníte společníky a kamarády pro hraní svých oblíbených her? Máte pocit, že ostatní hrají ameritrashe, ale vy jste raději pro eurogames, nebo naopak? Chcete si nějakou hru vyzkoušet, než si ji pořídíte domů? Pokud jste si na některou z otázek odpověděli kladně a jste z Ostravy či okolí, neváhejte. Stačí nás kontaktovat nebo jakékoliv středeční odpoledne dorazit na Puchmajerovu ulici v centru Ostravy, kde se nachází naše klubovna. Narazíte tam na příjemné klubáky, kteří si s vámi ochotně zahrají cokoliv ze širokého spektra deskových her.
To vše především proto, že u nás to žije a tady se hraje. My jme KORUNKA!

Základní informace:

 

 

Představení Klubu deskových a karetních her Korunka připravil Jiří Klumpar.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář