Hrajeme.cz
Herní oceněníPřečtěte si

Českou Hrou roku 2014 je Koncept

Při slavnostním ukončení Deskohraní, festivalu deskových her v Praze, byla vyhlášena letošní Hra roku. Ze sedmi nominovaných zvítězila hra Koncept. České vydání připravil Blackfire. Dětskou hrou roku se stala hra Magický labyrint od stejného vydavatele.

Ocenění Dětské hry roku je letošní novinkou a mělo by být nadále vyhlašováno s Hrou roku. Her pro děti u nás již vychází dostatek na to, aby se tato cena stala její samozřejmou součástí a doporučila ty nejlepší.

Hra roku 2014

Koncept-hraKoncept je slovní party hra, kterou si zahrajete ve 4–12 hráčích od 10 let. Cílem hráčů je uhodnout slova, která jsou jen naznačena pomocí symbolů. Na slově, které budou ostatní hádat, se domlouvá dvojice hráčů. Ti také společně vytvoří ze symbolů koncept pro vybrané slovo. Kdo jako první slovo uhodne, obdrží dva body. Zvítězí ten hráč, který nasbírá nejvíce bodů. Tolik stručné shrnutí pravidel.

Hrát ale můžete podle vlastních pravidel, třeba tak, že střídavě vymýšlíte koncepty a ostatní hádají. Nemusíte přitom počítat body. Hraje určena široké veřejnosti, příležitostným i náročným hráčům. Osloví i ty, kdo jinak nevyhledávají párty hry, protože se u nich neradi „pitvoří“. Radost máme z dobře zadaného konceptu i z jeho správného „vyluštění“.

Dětská hra roku 2014

Magický-labyrint_boxVe hře Magický labyrint, která je určena pro 2–4 hráče od 6 let, představují hráči malé čaroděje. Ti prozkoumávají labyrint a sbírají magické symboly. Hranice labyrintu jsou však neviditelné, musí proto postupovat opatrně a sledovat i ostatní hráče, kde „narazili“ na neviditelnou stěnu.

Hrací deska je položena na skrytý labyrint. Každá figurka obsahuje magnet, který drží kovovou kuličku. Když hráč narazí na neviditelnou stěnu, kulička upadne, hráč se musí vrátit na výchozí políčko a začít znovu. Musíte si tedy pamatovat správnou cestu.

 

Odkaz: Jaké byly nominace na Hru roku 2014

Mohlo by vás také zajímat

3 komentáře

katemar 21.10.2014 at 14:27

Já myslim, že Koncept to vyhrál celkem právem. Je to dobrá párty hra.

Jarek 18.10.2014 at 15:18

Hmm, jsem poněkud zklamán výběrem. Koncept jsem už hrál, a jako party hra není úplně zlá, ale ve výběru byly kvalitnější hry. Snad to nevyhrálo jen kvůli tomu, že to vydal Blackfire…

Duhamuz 13.10.2014 at 10:07

Gratuluji, hru vlastníme, a je super. Sice jsme ji ještě nehráli v předepsaném minimálním počtu hráčů, jen na zkoušku ve dvou, ale i tak to bylo super.

Připojte svůj komentář