Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hry

Chcete něco ztřeštěného, vyzkoušejte Bum Bum Burrito

Jsou chvíle, kdy místo intelektuálně náročné hry máte chuť si zablbnout, odreagovat se. K tomu vám výborně poslouží akční karetní hra Bum Bum Burrito. Určena je pro 2–6 hráčů od 7 let. Má jednoduchá pravidla, s nimiž se rychle seznámíte, takže zaujmete i neposedné děti, které nerady poslouchají pravidla. Součástí hry jsou i dvě měkká burrita, která po sobě budete během hry házet. Podtitul hry – „Vybíjecí karetní hra“ – je celkem výstižný.

Za hrou stojí tvůrci Výbušných koťátek, takže vás nepřekvapí, že se jedná o netradičně a bláznivě pojatou hru, která se hodí pro partu podobně naladěných lidí a která má především pobavit. Je to hra, při které se nesmíte brát moc vážně a kterou nesmíte brát moc vážně.

Jak se hraje

Bum Bum Burrito je karetní hra, která se hraje na dvě kola. Snažíte se vyhrát obě, abyste se stali celkovým vítězem. V případě, že ve druhém kole zvítězí jiný hráč, o celkovém vítězi rozhodne finální souboj. V této akční hře hrají všichni současně. Přitom váš dobírací balíček je zároveň odkládacím balíčkem vašeho souseda po pravici. Dobíráte si do pěti karet v ruce. Cílem je sbírat sety tří stejných karet, za něž na konci kola získáte body.

Jakmile někdo vyloží set ze speciálních karet, zakřičí: „Válka!“, „Souboj!“ nebo „Rvačka!“ podle daného setu. V ten moment se hra přeruší a hráči se chopí připravených burrit a snaží se trefit soupeře. Kdo je zasažen jako první, obdrží žeton burritu monoklu, za který si na konci kola body odečítáte. Kolo končí po rozebrání všech burrito monoklů.

Jak tedy probíhá válka, bitka a rvačka:

  • Rvačka: Hráči po vaší pravici a levici se snaží popadnout burrito a hodit ho po soupeři.
  • Válka: Všichni hráči (kromě toho, kdo zahrál válku) se snaží popadnout burrito a hodit ho po některém ze soupeřů.
  • Souboj: Kdo zahrál souboj, určí dva hráče, kteří si vezmou burrito, postaví se zády k sobě a na odpočítání „3, 2, 1, burrito“ hodí na soupeře.

Bitevní karty.

Vítěz prvního kola obdrží odznak „Bojte se“ a dá si ho před sebe, aby ho všichni viděli. Musí své vítězství obhájit.

Hra je rychlá a svižná. Jen si nezapomeňte uklidit skleničky a další věci, které by po zásahu burrita mohly přijít k úhoně. Burrita jsou ale příjemně měkká, takže se vy se nemusíte bát, že někoho zásah bolel. Více zábavy si užijete ve větším počtu hráčů.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář