Hrajeme.cz
Nové hry

Chcete rychlou strategii? Pak je tu Minutová říše: Legendy

Minutová říše: Legendy je novou hrou z řady rychlých strategických her, samostatným pokračováním hry Minutová říše. Hra je určena pro 2–4 hráče a zahrajete si ji do 20 minut. I zde se ocitnete ve fantasy světě a karty vám umožní nasazení nových armád a jejich pohyb po říši či stavbu měst. Tentokrát ale budete hrát na variabilním herním plánu a hra přináší nové herní varianty. České vydání připravil MindOK.

Hra obsahuje čtyři oboustranné díly hracího plánu, jejichž složením vznikne plán říše pro danou hru. Je složen z ostrovů, které jsou propojeny tečkovanou čárou. Pokaždé tedy může být jiný. První armády umístíte do startovního regionu. Odtud se budete moci začít rozpínat.

Minutova-rise-Legendy-material

Hraje se daný počet kol (ve čtyřech hráčích 8 kol). V každém kole si vyberete jednu kartu z aktuální nabídky, zaplatíte za ni příslušný obnos a provedete její akci: umístění armády, její přesun, postavení města, zničení cizí armády. Pomocí těchto akcí se snažíte ovládnout říši. Po odehrání všech kol se sečtou vítězné body za obsazené regiony, ovládnuté ostrovy a vítězné body z karet. Hráč s nejvíce body vybudoval nejmocnější říši a stává se vítězem hry.

Při výběru karty můžete kromě akce zohlednit ještě jeden aspekt. Každá karta má navíc určitou vlastnost, která vám bude pomáhat v dalších kolech. Může zlepšit váš pohyb, přidat armádu navíc, dát mince či body navíc na konci hry.

Máte možnost vyzkoušet i další varianty hry. Žetony objevů například poskytují další výhody. Získá je ten, kdo jako první postaví v daném regionu město. Žetony citadely zas poskytnou bod navíc za ovládaný region. Nebo můžete použít karty vůdců. Každý hráč dostane jednu s unikátní vlastností, například královna víl získá body navíc za 3 lesní karty nebo loupeživý král získá minci za zničení cizí armády.

Legendy jsou rodinnou hrou, kterou si zahrajete se staršími dětmi (okolo 12 let) a přáteli. Nebo si můžete zahrát, když máte na hraní méně času. Její výhodou jsou také jednoduchá pravidla. Seznámíte se s nimi během několika minut a můžete začít hrát.

Karty vůdců a bytostí.Variabilní hrací plán.Mince a žetony.Karty bytostí a míst.

Minutová říše: Legendy v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář