Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Cirkus na kolečkách přijel pobavit děti i rodiče

Letní novinkou, kterou připravily REXhry, je rodinná hra Cirkus na kolečkách. Tuto jednoduchou a rychlou rodinnou hru si zahrajete ve 2–4 hráčích od 8 let. Jednu partii zvládnete za 20 minut. Dobře si zahrajete s příležitostnými hráči, dětmi v rodinném kruhu i s přáteli. Hra má pěkné ilustrace a kvalitní karty.

cirkus-na-koleckach-vlakVe hře vybíráte správná zvířátka, nakládáte je do vagónů a ty připojujete za svoji lokomotivu. Každý vagón vám dává 1 až 4 body. Čím více vagónů připojíte ke své lokomotivě, tím více bodů posbíráte. Háček je v tom, že k sobě smíte připojit jen stejný druh zvířat nebo zvířata o stejné hodnotě.

Ve svém tahu můžete zahrát dvě akce ze tří možných a záleží jen na vás, v jakém pořadí je provedete. Můžete i zopakovat stejnou akci. Do ruky si můžete dobrat jednu kartu zvířete buď z balíčku zvířat, nebo z odhazovací hromádky. Druhou možností je naložit dostupný vagón. V tom případě musíte z ruky odhodit příslušný počet karet zvířat podle vybraného vagónu z nabídky. Poslední možnou akcí je výměna žetonu náhrady s jiným hráčem. Žeton určuje, které dvě karty zvířete můžete využít jako žolíka za libovolné jiné zvíře.

cirkus-na-koleckach-karty-zvirataHra ihned končí, když některý hráč dosáhne cílového skóre či ho překročí. Ten se stává vítězem. Započítávají se jen skutečně zapojené vagóny. Ve dvou a třech hráčích je to 18 bodů, ve čtyřech hráčích pak 16.

Zahrát si také můžete variantu s bonusovými kartami. Ty zamícháte mezi karty zvířat a během hry si je dobíráte do ruky. Můžete je zahrát kdykoliv během svého tahu. Nepotřebujete na to žádnou akci. Jako bonus získáte například dvě libovolné karty, umožní vám naložit o zvíře méně či zahrát akci navíc.

Mezi žetony najdete také malý dárek – postavu Ropušáka do hry Vzhůru do podzemí.

 

Cirkus na kolečkách v katalogu Hrajeme.cz:

Související články:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář