Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Jaké novinky připravují REXhry pro rok 2016

Také REXhry připravují pro tento rok celou řadu nových her, z nichž si určitě vyberete tu svoji, která vás potěší. Najdete mezi nimi párty hry, které si zahrajete pro pobavení s přáteli (Vlkodlaci chodí v noci), rodinné hry (Aramini Circus, Semafory), ale i náročnější kooperativní hry (Bomb Squad, Velká kniha strašlivých čar). Nebudou chybět ani rozšíření, která dají vašim oblíbeným hrám nové možnosti (Malá velká královstvíSettlers: Zrod impéria, VúDú). A to není zdaleka vše. V následujících dnech se také dozvíte o velké hře, která by měla vyjít ještě do léta.

Chystané hry

Aramini-Circus-boxfrCirkus na kolečkách (Aramini Circus) – pro 2–4 hráče od 8 let (vyd. Crash Games a IELLO)

V této rodinné karetní hře budete sestavovat vlaky z různých železničních vagonů s různými zvířaty. Najít pro každé zvíře správné místo nemusí být vždy snadné. Ve hře je čtyři druhy zvířat. Ve svém tahu hráči odehrají dvě akce. Vyhraje ten, kdo jako první dosáhne 18 bodů (při hře 2–3 hráčů) nebo 16 bodů (při 4 hráčích).

Odkaz: BoardGameGeek

 

 

 

Bomb-Squad-boxBomb Squad – pro 2–6 hráčů od 10 let (vyd. Tasty Minstrel Games)

V této kooperativní hře představují hráči tým, který čelí různým teroristickým hrozbám a chrání obyvatele Retro City. Zachraňují rukojmí a zneškodňují nastražené bomby. Hráči bojují s časem, aby splnili cíle dané mise. Hra přitom probíhá v reálném čase, takže všichni musí pracovat co nejefektivněji. Každý má určité informace, které jsou skryté před ostatními. Přitom ale mají omezené možnosti pro vzájemnou komunikaci. Vyhrají, nebo prohrají jako tým.

Hra bomb Squad měla vyjít loni.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Battle-Sheep-boxOvce: Boj o pastviny (Battle Sheep) – pro 2–4 hráče od 7 let (vyd. Blue Orange Games)

Jedná se o jednoduchou abstraktní hru, která má velmi pěknou grafiku. Na začátku hry se spojením čtyř dílů vytvoří herní plocha. Na ni hráči umístí sloupeček svých žetonů (ovcí) a boj o pastvinu může začít. Při pohybu sloupečkem zanechávají hráči na volných políčkách žetony ovcí. Herní plocha se tak postupně celá zaplní. Komu se podaří zabrat větší plochu, vyhrává.

Odkaz: BoardGameGeek

 

 

Clacks-Discworld-boxSemafory (Clacks: A Discworld Board Game) – pro 1–4 hráče od 8 let (vyd. Backspindle Games)

Hra tematicky vychází z knihy Terryho Pratchetta „Going Postal“, ve které se hovoří o nejrychlejším (nemagickém) systému pro zasílání zpráv na Zeměploše. Tento systém je založen na principu semaforů. Využití světel na vysoké věži představoval revoluci v dálkové komunikaci na Zeměploše. Stará pošta se ale nevzdává, a tak velký závod může začít. Hra obsahuje pravidla pro hru, ve které soutěží hráči mezi sebou, kooperativní závod proti poštovnímu úřadu a také dětskou úvodní hru.

Je to další hra, která vás zavede do světa Zeměplochy. Tentokrát ale jejím autorem není Martin Wallace.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Super-Fantasy-Dead-boxSuper Fantasy: Night of the Badly Dead – hra pro 1–6 hráčů od 8 let (vyd. Red Glove)

Tato kooperativní hra měla vyjít už loni (viz článek Letos se představí také Super Fantasy). Nakonec se plány změnily, dočkat bychom se měli letos. Těšit se můžete na méně vážnou fantasy hru, plnou humoru. Nabízí řadu scénářů, ve kterých se utkáte s mnoha nemrtvými. Hra zajímavě využívá jednoduchý systém založený na kostkách. Hráči používají šest kostek, které přiřazují na jednotlivé akce (pohyb, útok, apod.). Hodnota kostky pak určuje účinnost akce. Speciální symbol na kostce pak umožňuje aktivovat některou ze zvláštních schopností hrdinů.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Velka-kniha-straslivych-car-box3dVelká kniha strašlivých čar (The Big Book of Madness) – pro 2–5 hráčů od 12 let (vyd. IELLO)

Jedná se o kooperativní hru pro náročnější hráče. Hráči představují učně kouzelnické akademie, kteří nedopatřením vypustili do světa nebezpečná monstra, a tuto „nehodu“ se snaží napravit dříve, než se to někdo dozví. Každý má svou postavu s unikátní vlastností, za kterou bude hrát, a do začátku čtyři kouzla podle základních živlů. Společnými silami zahánějí příšery a brání se jejich kletbám. Hra umožňuje tři stupně obtížnosti, takže se můžete těšit na nové výzvy. Hra využívá princip deck-buildingu, v průběhu hry nakupujete nové, silnější karty s kouzly. Bez vzájemné podpory a pomoci ale neuspějete.

Hra by měla být k dispozici v dubnu.

Odkaz: BoardGameGeek

 

One-Night-Ultimate-Werewolf-boxVlkodlaci chodí v noci (One Night Ultimate Werewolf) – pro 3–10 hráčů od 8 let (vyd. Bézier Games)

Vydání této hry bylo původně v plánu loni, měli bychom se jí dočkat v letošním roce. Je to rychlá hra se skrytými rolemi. Ve hře se setkávají vesničané, vlkodlaci a další speciální postavy. Každá má své zvláštní schopnosti. Úkolem vesničanů je poznat, kdo je vlkodlak, a zabít alespoň jednoho. Hru řídí vypravěč (obdobně jako ve známé hře Mafie), který vyvolává jednotlivé postavy (všichni s příchodem noci spí). Ty se probouzí a mohou vykonat nějakou akci, podívat se některou kartu, vyměnit karty, apod.

Odkaz: BoardGameGeek

 

Připravovaná rozšíření

Mala-velka-kralovstvi-Usvit-hrdinu-box3dMalá velká království: Úsvit hrdinů

Strategická hra v malé krabičce Malá velká království se brzy dočkají rozšíření Úsvit hrdinů. Přináší nové frakce, hrdiny s různými povoláními, novou surovinu i typ území a nové kartičky zemí jako je Pobřeží slonoviny. Hrdinové do hry přinášejí různé výhody. Znázorněni jsou větší figurkou.

Odkazy:

 

Imperial-Settlers-Friends-boxSettlers: Zrod impéria – Why Can´t We Be Friends

Jedná se o malé rozšíření ke hře Settlers: Zrod impéria. Balíček přináší nové karty do společného balíčku i nové karty do balíčků frakcí. Novým efektem karet je otevřená produkce, která umožňuje soupeřům získat zdroje z vaší budovy.

Odkazy:

 

 

VuDu-Ninja-Pigmei-boxVúDú: Nindžové a lidojedi (Ninja vs Pigmei)

S tímto rozšířením si budete moci zahrát hru VúDú ve 2–8 hráčích. Přináší dva nové typy magie: Ninja a Pygmei. Pokud jste si oblíbili ztřeštěnou hru VúDú, tak s tímto rozšířením bude ještě ztřeštěnější.

Odkazy:

 

Zatím se odkládá

Vydání dříve ohlášené hry Champions of Midgard se prozatím odkládá.

 

Letos již vydané hry

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Pozvánka: Festival deskovek Jarní Brnohraní 2016 | Hrajeme.cz 24.4.2016 at 14:08

[…] Zimu mrtvých od MindOKu, krásnou kooperativní hru se zombíky, REXhry by měly mít už k hraní Velkou knihu strašlivých čar, čarodějnickou kooperativku á la Harry Potter, Albi by již mělo představit Robinsona Crusoa, […]

Deskofobie zpovídá REXhry | Hrajeme.cz 17.2.2016 at 10:00

[…] Jaké novinky připravují REXhry pro rok 2016 Chystá se […]

Připojte svůj komentář