Hrajeme.cz
Chystá se

Co nového chystá Albi pro rok 2022

Tento víkend Albi oznámilo celou řadu novinek, které pro rok 2021 chystá. A jedno rozšíření pro velkou hru pro rok 2022.


Tainted Grail: Rudá smrt

– rozšíření hry Tainted Grail, pro 1–4 hráče od 14 let

Rozšíření hru Tainted Grail přináší kampaň o sedmi aktech. Je určeno zkušeným družinám – takovým, které za sebou už mají některou z kampaní Pád Avalonu, Poslední rytíř nebo Věk legend.

Rozšíření vyjde v roce 2022.

UNMATCHED: Robin Hood vs Big Foot

– 2 hráče od 10 let

Menší sada hry Unmatched, která obsahuje dva nové hrdiny a herní plán určený pro hru dvou hráčů. Lze ji libovolně kombinovat s ostatními sadami řady Unmatched.

Parky na cesty

– pro 2–4 hráče od 10 let

Menší a svižnější hra vycházející z „velké“ hry Parky, v níž chodíte tam a zpátky a občas potkáte medvěda.

Railroad Ink: Zelená a žlutá edice

– pro 1–4 hráče od 8 let

Dvě nové mutace zakreslovacích her, ve kterých budujete dopravní sítě na základě výsledků hodů. Zelená a žlutá edice jsou oproti červené a modré mírně komplexnější, ale zároveň mají menší maximální počet hráčů (4).

Railroad Ink: Prastaří, Metro, Futurismus, Osmibity

– rozšíření hry Railroad Ink, pro 1–4 hráče od 8 let

V menším nákladu Albi přiveze i zbylá čtyři minirozšíření.

Šampioni Jablečného království: Ať prší koláče

– rozšíření hry, pro 1–6 hráčů od 8 let

Rozšíření pro rodinnou hru inspirovanou titulem Scythe. Přináší vzducholoď, která slouží všem hráčům, stejně jako dvě nové frakce sov a lišáků.

Similo: Harry Potter

– pro 2 a více hráčů od 7 let

Albi chystá dva nové přírůstky do rodiny kooperativních deduktivních karetních her pro celou rodinu, tentokrát na motivy populárních licencí. Jako vždy lze neomezeně kombinovat s dalšími hrami ze série Similo.

Taco, kočka na odvrácené straně

– pro 2–8 hráčů od 8 let

Třetí přírůstek do rodiny bláznivých postřehových karetních her. Na rozdíl od toho předchozího (Taco, čapka, dort, dárek, pizza), lze tuto novou sadu kombinovat s původní hrou Taco, kočka, koza, sýr, pizza (lze ji ale i hrát samostatně).

Únikovka: Drákulův hrad

– pro 1–6 hráčů od 12 let

V pořadí osmá ze série karetních únikových her vás zavede na hrad jednoho slavného upíra – a tentokrát dojde i na souboje s monstry. Stejně jako dříve oznámený Souboj posádek a Detektivka – Závěť bez dědice, vychází Drákulův hrad právě v těchto dnech.

Dedektivka: Závěť bez dědice

– pro 1–6 hráčů od 12 let

Čtvrtý přírůstek do série kooperativních deduktivních her vás tentokrát přenese do 17. století. Dokážete vyřešit záhadu závěti bez dědice?

Catan Junior: Cestovní

– pro 2–4 hráče od 6 let

Cestovní verze juniorské varianty jedné z nejpopulárnějších her přináší takřka kompletní zážitek ve velmi kompaktním balení.

Catan: Zámořské objevy – rozšíření pro 5–6 hráčů

– rozšíření, pro 3–6 hráčů od 12 let

Posledním z rozšíření pro 5 a 6 hráčů, které doposud nebylo v češtině k dispozici, je to k Zámořským objevům. Pro hraní rozšíření je třeba vlastnit základní hru Catan, rozšíření Zámořské objevy a rozšíření k základní hře pro 5 a 6 hráčů.

Sabotér: Temná jeskyně

– pro 2–8 hráčů od 10 let

Trpaslíci mají prostě smůlu. Když už objeví zlato, přijde zemětřesení a tunely zaplaví voda. Navíc sabotéři jsou stále připraveni škodit. Nová hra s dobře známým principem, stojící rozsahem mezi karetním Sabotérem a Ztracenými doly.

Tipni si! Co je víc?

– párty hra pro 2 a více hráčů od 12 let

Týmová párty-kvízová hra, ve které se snažíte seřadit údaje, jejichž hodnotu je velmi složité určit, a doufáte, že jsou vaše tipy správné a že vám protivník vaši snahu nepřekazí.

Rozmluvíme Česko – Arts & Entertainment + Shopping

– pro 2 a více hráčů od 10 let

Dva nové přírůstky do série konverzačně-improvizačních her zaměřených na procvičování anglické konverzace hravou formou.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář