Hrajeme.cz
Chystá se

Co nového letos přiveze CGE do Essenu

České vydavatelství Czech Games Edition je již tradičním účastníkem veletrhu SPIEL v Essenu, kde představuje své novinky. Letos to bude jedna akční střílečka Adrenaline pro kluky, rozšíření k Alchymistům pro náročné hráče a Codenames: Pictures, tedy Krycí jména: Obrázky, které jsou pro každého.


Adrenaline

adrenalin-box– pro 2–4 hráče od 10 let, autor: Filip Neduk

Adrenaline je klasická střílečka, kterou znáte z mnoha počítačových her. Ožije ale na vašem stole. Ve variabilní aréně budete bojovat s ostatními hráči, shánět střelivo, sbírat zbraně a především střílet po ostatních. Hraje se všichni proti všem. Za zásahy ostatních sbíráte body, které na konci hry určí toho nejlepšího. Připravte se na rychlou taktickou hru především pro kluky.

Je potřeba pochválit CGE za produkční dotažení hry, které jí dává správnou šťávu. Věřím, že pečlivé testování a ladění hráči ocení.

adrenalin-figurky-ukazka
Adrenaline – ukázka figurek.

Odkaz: Adrenaline na BoardGameGeek

 

Alchemists: King´s Golem – rozšíření hry

alchymisti-golem-boxen– pro 2–4 hráče od 12 let, autor: Matúš Kotry

Rozšíření ke hře Alchymisté přináší do hry další možnosti, které potrápí vaše mozkové závity. Je určeno náročnějším hráčům, kteří již hru Alchymisté dobře znají a hledají nové výzvy. Celkem obsahuje čtyři modulu, které můžete hrát samostatně. „Startup Funding“ vám přináší nastavení vašich počátečních zdrojů. „Busy Days“ nabízí v každém kole nové odměny. „The Royal Encyklopedia“ představuje nové místo pro publikaci výzkumů. „The Golem Project“ je pro hráče výzvou při oživení tvora z hlíny a kouzel.

Odkaz: King´s Golem na BoardGameGeek

 

Codenames: Pictures (vyšlo v češtině jako Krycí jména: Obrázky)

codenames-pictures-boxen– pro 2–8+ hráčů od 10 let, autor: Vláďa Chvátil

Pictures jsou variantou úspěšné hry Krycí jména, která v uplynulém roce posbírala řadu cen a stala se také Hvězdou Hrajeme.cz 2016. Jednotliví agenti se neskrývají pod kartami slov, ale obrázků. Hrajete ve dvou týmech a nápovědu dáváte stejně, jedním slovem a počtem karet, kterých se týká. Jednotlivé obrázky v sobě skrývají více námětů, to vám dává více možností pro nápovědu a přispívá k univerzálnějšímu využití. Rozdíl je také v tom, že máte před sebou čtyři řady obrázků po pěti.

České vydání připravil ve spolupráci s CGE opět MindOK. Již je u nás k dispozici.

codenames-pictures-hra-ukazka
Codenames: Pictures – ukázka hry.

Odkaz: Codenames: Pictures na BoardGameGeek

 

Videonávod ke hře Adrenaline, v angličtině (délka videa: 7:48 min.):

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář