Hrajeme.cz
Nové hry

Dao přeneseně znamená správnou cestu. Jakou cestu zvolíte v nové karetní hře?

Jsou chvíle, kdy si chcete zahrát něco svižného, méně náročného. Pak můžete sáhnout po nové karetní hře DAO, kterou vydal MindOK. Určena je pro 2–6 hráčů od 8 let. Jednu partii zvládnete do 15 minut. Hra obsahuje 60 karet rozdělených po pěti barvách. Můžete si ji tedy vzít kamkoliv na cesty.

dao-materialVe hře postupně sbíráte karty ze společné. Na konci ale získáte body jen za karty jedné barvy, všechny ostatní se vám odečtou. V každém tahu se musíte rozhodnout, zda si vezmete první kartu z řady, nebo do ní naopak novou kartu přidáte. Pokud ale součet karet v řadě překročí hodnotu 12, musíte si vzít celou řadu.

 

dao-kartyDao je jednoduchá a rychlá hra, ve které ale stále musíte sledovat ostatní a rozhodovat se, co pro vás bude nejlepší, případně zvážit, do jakého půjdete rizika. Děti si při ní pěkně procvičí počítání. Hra má pěkné, stylové ilustrace, které vás zavedou do meditativní východní krajiny.

Název hry není zkratka, jak by se mohlo zdát, ale v čínštině slovo dao znamená pěšina nebo cesta. V přeneseném významu je to „ta správná cesta“.

 

DAO v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář