Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hry

Desítka prověří vaše znalosti Česka

Desítka je hravá znalostní hra, kterou jsme vám již doporučovali, protože je zábavná, chytře navržená a dává hráčům prostor pro rozhodování. Nyní si ji můžete zahrát i nové samostatné variantě Česko, kterou opět vydal MindOK. Určena je pro 2–8 hráčů od 10 let. Pokud hrajete ve více než 4 hráčích, utvoříte týmy.

Hra opět obsahuje smartbox s otázkami a žetony, které zakrývají odpovědi. V každém kole všichni hráči střídavě odpovídají na otázku ve středu smartboxu. Kdo je na tahu, může odpovědět, nebo pasovat. V případě, že se rozhodnete odpovědět, řeknete nahlas odpověď a vytáhnete příslušný žeton, abyste si ověřili, zda je správná. Pokud byla vaše odpověď v pořádku, žeton si necháte a zůstáváte ve hře. V opačném případě ztratíte všechny žetony získané v tomto kole a prozatím končíte.

Kolo končí, když si hráči rozeberou všech 10 žetonů odpovědí nebo když všichni hráči pasují. Za každý získaný žeton si zaznamenáte bod. Zvítězí hráč/tým, který dosáhne alespoň 20 bodů. Můžete se ale dohodnout i na jiném počtu.

Hra obsahuje otázky z různých tematických okruhů, od sportu, kultury, po státní symboly. Odpovídáte určité číslo, pořadí, desetiletí, barvu, zda jsou uvedené odpovědi pravdivé, či ne. Škála je celkem široká. Obtížnost jednotlivých otázek je také různá, některé hravě zvládnou školáci, jiné jsou obtížné i pro zkušeného dospělého. Všichni tak mají šanci dozvědět se něco nového.

Šikovné je kompaktní provedení, které se hodí i na cesty. Hra obsahuje na 2000 otázek a odpovědí ve 200 okruzích, což je dostatečný počet, abyste si mohli Desítku: Česko zahrát opakovaně.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář