Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Desítka je nová vědomostní hra v kompaktním provedení

Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi kvízové a znalostní hry, pak si určitě vyzkoušejte novou hru, která se jmenuje Desítka. U nás ji vydal MindOK. Primárně je určena pro 2–4 hráče, ale můžete si ji zahrát i v týmech, takže až v 8 hráčích. Doporučení je hrát s dětmi od 10 let. Hra obsahuje 200 okruhů s 10 otázkami. Vše je bezpečně uloženo kompaktní krabičce – smartboxu. Hra je díky tomu vhodná i na cesty.

Samotná hra je připravena tak, aby nikdo zbytečně nečekal na svůj tah. Horní strana smartboxu je otevřená, takže si můžete přečíst otázku na vrchní kartě a kategorií odpovědí. Černé žetony pak ukrývají správnou odpověď. Ve svém tahu si vyberete otázku a hned zkontrolujete správnost odpovědi. Místo otázky také můžete dát pass a odstoupit z dalšího odpovídání v daném kole. Sice již nezískáte další body, ale ani nepřijdete o ty, které jste v tomto kole již získali. Je tedy na vás, do jak velkého rizika půjdete. Můžete si také vybírat otázky, které vám sedí, na které si troufáte.

Smartbox má také pro každého hráče/tým zabudované počítadlo. Obvykle se hraje do té doby, dokud někdo nedosáhne alespoň 20 bodů. Můžete se ale domluvit i na jiném počtu, a tím hru například zkrátit. Okruhů otázek je hodně, takže se vám hra hned neohraje.

Desítka je jednoduchá a zábavná hra, ve které si procvičíte a osvěžíte znalosti v různých oblastech pomocí různých typů otázek. V některých budete odpovídat číslem, barvou, určením století/desetiletí, pořadím či rozhodnete, zda jsou odpovědi pravdivé, nebo nepravdivé. Například budete odpovídat na to, zda Evropa ve středověku znala uvedené potraviny jako med či krocan.


Související odkazy:

 Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář