Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Dino přineslo nové rodinné hry – s kostkami, mincemi, zvířaty a o historii

Kromě nové řady Adventure Games má Dino i další novinky, které oceníte především při hraní v rodině. Kostky jsou (s)vrženy osloví fanoušci her s kostkami, Mince přináší kvízy a rébusy s mincemi, Přemyslovci vás zavedou do naší historie a Zafari je jednoduchá paměťová hra se zvířaty. Je to pestrá skladba her.


Kostky jsou (s)vrženy

Je to rychlá hra pro 2–4 hráče od 8 let, zahrajete si ji za 15 minut. Prim v ní hrají kostky. Vaším úkolem je spojit 6 různých barev nebo 6 čísel do jedné řady dříve než spoluhráči. Všichni hráči hází kostkami současně, každý jich má šest různé barvy. Hází se, dokud někdo nehodí a neodloží 6 různých čísel. Kolo se vyhodnotí podle toho, jaké kostky jste stihli odložit. Umístíte za kostičky do své hráčské tabulky. Hra končí, když někdo spojí v přímé linii 6 kostiček ve své tabulce.


Mince

Mince je soubor 50 hádanek, triků a her pro jednoho a více hráčů od 8 let, jejichž tématem jsou mince. Zvládnete správně otočit trojúhelník jen třemi tahy? Vyluštíte správné pořadí mincí podle zapeklitého zadání? Při hře budete využívat pouze dvacet zlaťáků a stříbrňáků.


Přemyslovci

Jedná se o hru pro 2–6 hráčů od 8 let z řady výukových her. Tato vás provede dobou Přemyslovců. Vaším úkolem je projít spirálou času od Řípu a do středu, který střeží český lev. Pohybujete se pomocí hodu kostkou a plní úkoly podle typu políčka, na kterém se zastaví. Odpovídá na otázky, získává mince. Zvítězí ten, kdo dosáhne drahokamu na české koruně.


Zafari

Zafari je dětská hra, kterou připravil Štěpán Peterka. Určena je pro 2–6 hráčů od 4 let. Je to jednoduchá hra na procvičení paměti, ve které je vaším úkolem posbírat dvojice kartiček, které dohromady skládají obyvatele kouzelného údolí Zafari. Vyhraje ten, kdo jako první vyloží poslední kartu z ruky. Na kartách jsou kromě obrázku se jménem také dva menší obrázky, se siluetou zvířátka a vzor jeho srsti. Tuto dvojici karet musíte pro každého obyvatele najít.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář