Hrajeme.cz
Chystá se

Dino připravuje Planetu a Fotosyntézu

Na začátek příštího roku, na přelom ledna a února, chystá Dino dvě nové rodinné hry, které bychom mohli zařadit mezi ekologicky orientované hry. Zaujmout by vás mohly nejen tématem, ale i nápaditým zpracováním.

První novinka se v češtině bude jmenovat Fotosyntéza, v originále Photosynthesis, která původně vyšla v roce 2017 a svým provedením tehdy zaujala nejednoho návštěvníka veletrhu SPIEL v Essenu. Tato hra je určena pro 2–4 hráče od 8 let. Každý hráč má svůj druh stromu. Ty soupeří o místo v malém, ale úrodném lese a o rozšíření svých semenáčků. Stromy postupně rostou a sbírají body za zachycené sluneční paprsky. Když se dostane na konec svého životního cyklu, obdrží body za místo, kde vyrostl. Získala ocenění Golden Geek 2017 za nejlepší grafické zpracovaní a nominace v kategoriích rodinná hra a nejinovativnější hra.

Druhá hra se jmenuje Planeta a je určena pro 2–4 hráče od 8 let. V této hře si budujete vlastní planetu, na niž se snažíte přilákat nejrůznější zvířata. Zaujme vás především 3D planetami, které jsou tvořeny z pětibokých magnetických dílků se znázorněnými kontinenty.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář