Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Dixit: Mirrors přináší nový balíček karet s fantastickými obrazy

Dixit již patří mezi osvědčené a oblíbené hry, která založila nový žánr. Inspirovala se jí celá řada odvozených her, které mají atribut dixitovská hra. Mírou fantazie, překvapení, zábavnosti a přístupnosti je však Dixit stále špička, ke které stojí za to se vracet. Nyní máte navíc možnost si hru obohatit o nový balíček originálních obrazů díky rozšíření Dixit: Mirrors.

Rozšíření k nám přinesl Blackfire. Jedná se o mezinárodní vydání. Opět obsahuje 84 karet s unikátními obrázky.

Dixit je originální hra založená na sadě karet, které podněcují vaši fantazii. Zahrajete si ji ve 3–6 hráčích od 8 let. Jeden hráč je v každém kole vypravěčem. Vybere si tajně jednu a kartu a řekne příběh, který kartu vystihuje, aniž by ji ukázal. Ostatní se mezi svými kartami snaží najít tu, která je nejpodobnější popisu. Ve vaší hlavě se tak rozvine celé předivo asociací. Hráči pak tajně hlasují, která z vyložených karet je vypravěče. To je v kostce rychlé představení hry. Podrobnosti si můžete přečíst v recenzi.

Pokud hru Dixit neznáte, pak vám ji vřele doporučuji. Stále má co nabídnout. Výborně si zahrajete v rodině a přátele. Zábavnější je ve větším počtu hráčů, kdy se nejvíce rozvine její potenciál.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář