Hrajeme.cz
Nové hryPro dětiPro rodinné hraní

Dobble má nové bratříčky: Cars, Star Wars, Dory

Dobble je výborná postřehová hra s kulatými kartami, která se během krátké doby stala klasikou. Zahrajete si ji ve dvou, ale i v osmi hráčích a budete se výborně bavit. Zvláštní je tím, že každé dvě karty mají společný právě jeden obrázek. Obrázky mají různé velikosti, a tak nalezení toho správného může být zapeklité. Dětem je určena varianta Dobble Kids se zvířátky – je pro ně jednodušší pojmenovat zvířátka než rozličné věci.

Úspěch hry Dobble přivedl na světlo světa již celou řadu dalších her v kulaté plechové krabičce, více či méně originálních. Nyní se fenomén Dobble spojil se známými a úspěšnými filmy, a díky tomu vzniklo několik variant hry Dobble s motivy podle filmové předlohy. Můžete si tedy vybrat tu, která je blízká vám nebo vašich dětem. K dispozici jsou: Hledá se Dory, Star Wars, Cars.

Stejně jako je tomu u základní hry Dobble, i u jeho mladších sourozenců si můžete zahrát některou z pěti miniher nebo všechny a určit vítěze podle toho, kdo bude nejúspěšnější ve většině z nich. V každé verzi jsou použity obrázky z daného filmu, nechybí proto Blesk McQueen a Burák, Nemo a Dory, Darth Vader a Luke Skywalker, a mnoho dalších postav a motivů.

Dobble: Cars (Auta).Dobble: Cars (Auta).Dobble: Star Wars.Dobble: Star Wars.Dobble: Hledá se Dory.Dobble: Hledá se Dory.

 

Varianty se liší počty obrázků (hra s méně obrázky je přístupnější mladším hráčům):

  • Star Wars – pro 2–8 hráčů od 6 let, obsahuje 50 symbolů na 55 kartách, 8 různých symbolů na jedné kartě.
  • Hledá se Dory – pro 2–5 hráčů od 4 let, obsahuje 30 symbolů na 30 kartách, 6 různých symbolů na jedné kartě.
  • Cars – pro 2–5 hráčů od 4 let, obsahuje 30 symbolů na 30 kartách, 6 různých symbolů na jedné kartě.

 

Především děti rády sáhnout po hře se svými oblíbenými postavami z filmu, který znají. V případě hry Dobble bych jim jejich přání určitě splnil. Pobaví se u ní celá rodina.

Dobble v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář