Hrajeme.cz
Nové hryPřečtěte si

Eldritch Horror je hrou inspirovanou Arkham Horrorem

Přichází jedna z velmi očekávaných her – Eldritch Horror. Především fanoušci hororů H. P. Lovecrafta by měli zbystřit, protože tato kooperativní hra je zasazena do jeho mysteriozního světa. Podobnost s hrou Arkham Horror není náhodná, sami autoři inspiraci touto již slavnou hrou přiznávají. Je to ale samostatná hra, i když na stejné téma.

Eldritch-Horror-plan-postavy1

Eldritch Horror je kooperativní hra, která je určena pro 1–8 hráčů. Všichni společně uspějete, nebo prohrajete. V roli vyšetřovatelů budete řešit mystické záhady a bránit lidstvo před hrůzami, které si našly cestu do našeho světa. Nejtěžší ale bude zapudit Prastarého. Je to bytost nepředstavitelné síly, která stojí mimo samotný čas a která se snaží dostat do našeho světa. Pokud procitne, svět bude zničen. Ve hře jsou 4 Prastaří, každý nabízí odlišný herní zážitek. V podstatě se jedná o různé scénáře, které určují podmínky hry a z nichž si můžete vybrat.

Eldritch-Horror-hraci-plan

Zapuzení Prastarého je tedy hlavním cílem hry. Během hry ale vyšetřovatelé čelí množství hrozeb a nebezpečí. Například dimenzionální brány přivádějí do našeho světa nestvůry, s nimi vyšetřovatelé bojují. A brány se snaží zavírat. Hráči přitom musí spolupracovat, jinak neuspějí.

Prastaří.
Prastaří.

Eldritch Horror patří k velkým tematickým hrám. Přináší množství komponent a karet, které obsahují velké množství textu. Je proto dobře, že hra vychází v češtině. Hra je díky tomu přístupnější a rychlejší než v cizojazyčné verzi. Připravte se na větší podíl náhody, která je dána jednak kartami, jednak kostkami. Pokud máte rádi příběhové hry se silnou atmosférou, pak se vám tato hra bude líbit.

Je na místě otázka, zda je nová hra potřeba a zda nejde jen o verzi původní hry? Odpověď není jednoznačná. Pokud jste si oblíbili Arkham Horror, nejspíš u něj zůstanete, ale Eldritch Horror můžeme doporučit každému, kdo Arkham Horror nezná. Je modernější, jednodušší, rychlejší (ne nutně) a řeší některé „nedostatky“ původní hry.

Herní materiál.Vyšetřovatelé.Karta vyšetřovatele.Běžné nestvůryPřední a zadní strana žetonu nestvůry.Stupnice znamení.Žetony bran.

Eldritch Horror v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Hráč Kubrt představuje Eldritch Horror | Hrajeme.cz 27.4.2016 at 20:58

[…] Eldritch Horror je hrou inspirovanou Arkham Horrorem (novinka) […]

Připojte svůj komentář