Hrajeme.cz
Nové hryPřečtěte siPro náročné

Epickou hru Star Wars – Rebelie si již zahrajete v češtině

Horkou novinkou, která v těchto dnech dorazila do našich obchodů, je epická a bohatě vybavená hra Star Wars: Rebelie z dílny Fantasy Flight Games. Jejím autorem je Corey Konieczka a české vydání připravil Blackfire. Je to jedna z nejvýpravnějších her, které u nás vyšly. Hra je určena primárně pro dva hráče, nebo se proti sobě mohou postavit dva týmy. Hra vám umožní prožít velkolepý konflikt mezi Aliancí rebelů a Galaktickým impériem. Svým provedením musí nadchnout každého fanouška světa Star Wars.

Hra je asymetrická, každá z frakcí má jiné podmínky a cíle. Impérium vládne mnoha soustavám galaxie a může snadno postavit hrozivé válečné zbraně. Rebelové nejsou tak početní, takže musí spoléhat na lsti a diplomacii. Jen s dostatečnou podporou v galaxii dokáží svrhnout impérium. Pomáhá jim v tom plnění úkolů. Impérium ale potlačuje ohniska povstání a pátrá po tajné základně rebelů. Zvítězí, když základnu rebelů vypátrá a dobude.

Star-Wars-Rebelie-miniatury-hvezda-smrti

 

Provedení hry je opravdu nádherné. Díky miniaturám a grafice hra poskytuje jedinečný zážitek a má svou neopakovatelnou atmosféru. V krabici najdete na 153 plastových miniatur pozemních jednotek i vesmírných lodí. Nechybí mezi nimi Hvězda smrti, a to i v její rozestavěné fázi. Velký herní plán se skládá ze dvou částí, zabere velkou část vašeho stolu. Každá strana má k dispozici množství karet – akcí, misí, taktiky, průzkumu či úkolů. Velitelé mají podobu kartiček z tvrdého kartonu, které umisťujete do plastových stojánků. Hrou vás provede příručka a Přehled pravidel vám poskytne detaily, jak je již u her od FFG zvykem.

Velitelé mají ve hře důležitou roli. Hráči s jejich pomocí plní mise nebo je použije k přesunu jednotek či k obraně před soupeřovými misemi. Na začátku hry má každý k dispozici čtyři velitele. Další pak získává v průběhu hry. Velitelé se liší svými dovednostmi a podle nich se hodí k plnění různých misí. Čím více symbolů potřebné dovednosti velitel má, tím je pravděpodobnější, že v dané misi uspěje. Ovlivní počet kostek, které rozhodnou o úspěchu.

Pokud jste fanoušky Star Wars a máte rádi tematické hry se silnou atmosférou, pak by vám hra Star Wars: Rebelie neměla uniknout. Hra vám poskytne epický zážitek, který je dán délkou hry a silným příběhem. Na jednu partii počítejte nejméně dvě hodiny, při prvních partiích ale i s dvojnásobným časem na hru. Máte tak dostatek prostoru a času, abyste rozvinuli svou strategii a vyzkoušeli možnosti, které hra nabízí.

 


Související odkazy:

Ohodnoťte Star Wars: Rebelie v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Dzejkob 29.7.2016 at 9:46

Bohužel v mojí kopii jsou hned 2 věci špatně. Jednak mám u jednoho plata s žetony postav chybně výřez a čísla jsou tak posunuty o pár mm ke straně, což je docela zásadní a budu reklamovat. Tato chyba je ale jen u mě. Horří je to u velkých karet misí, kde je také risk posunutý. Sice jen o cca 1mm, ale oproti anglické verzi to je znát a vadí mi to :(. Vypadá to ale na plošnou chybu. Na ZH minimálně 2 lidi mají stejný problém.

Připojte svůj komentář