Hrajeme.cz
Chystá sePřečtěte si

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 2. část

Pokračujeme v seriálu o novinkách, kterých bychom se mohli dočkat v českém vydání v roce 2016. Už v první části Blackfire odhalil řadu pěkných rodinných her, na které se můžeme těšit. Dnes představujeme hry z dílny především Fantasy Flight Games. Výbornou zprávou pro všechny náročnější hráče je, že Blackfire lokalizuje velkou hru Star Wars: Rebelie.


Star Wars: Rebelie – pro 2–4 hráče (vyd. Fantasy Flight Games)

Star-Wars-Rebelie-boxV této velké epické hře se přenesete do světa Star Wars, jak je znáte z prvních filmů. Jeden hráč vystupuje za rebely, druhý za impérium. Mají odlišné cíle a podmínky vítězství. Úkolem rebelů je získávat nové spojence proti impériu a ukrýt svou základnu. Impérium zvítězí, když se mu podaří základnu rebelů objevit a zničit. Připravte se na náročnější strategickou hru, ve které nerozhoduje jen síla vojenských jednotek. Je to produkčně bohatě vybavená hra s mnoha miniaturami, a cena okolo 2699 Kč tomu bude odpovídat.

Hra by se mohla objevit ve druhém čtvrtletí 2016.

Odkaz:

 

Běsnění Drákuly (Fury of Dracula, third edition) – pro 2–5 hráčů (vyd. Fantasy Flight Games)

Fury-of-Dracula-boxenV této hře se skrytým pohybem se jeden hráč ujímá role Drákuly a ostatní hráči ho coby lovci upírů pronásledují, aby ho zabili. Drákula cestuje po mapě Evropy, aby jim unikl. Přitom zanechává v různých městech své přisluhovače, kteří lovcům úkol ztíží. A v noci se z lovců může stát i kořist. Drákula zvítězí, pokud se mu podaří dostatečně rozšířit svůj vliv. Jedná se o úspěšnou tematickou hru s pěknou atmosférou.

České vydání vychází z nejnovější třetí edice hry Fury of Dracula a mohlo by být k dispozici ve druhém čtvrtletí 2016. Předpokládaná cena bude okolo 1399 Kč.

Odkaz:

 

Mysterium – pro 2–7 hráčů (vyd. Libellud)

Mysterium-boxV této kooperativní detektivní hře se snažíte odhalit tajemství vraždy, který se stala ve starém domě před mnoha lety. Jeden z hráčů se ujímá role ducha, který ostatním dává nápovědy prostřednictvím velkých krásně ilustrovaných karet. Těšit se můžete na tematickou hru s jedinečnou atmosférou a krásným provedením.

Hru můžeme očekávat v březnu 2016 a cena by se mohla pohybovat okolo 1199 Kč.

Odkaz:

 

Warhammer Quest: The Adventure Card Game – pro 1–4 hráče (vyd. Fantasy Flight Games)

Warhammer-Quest-Card-Game-boxJedná se o karetní hru vycházející z velké deskové hry ze světa Warhammeru. Také v této karetní úpravě hráči jako hrdinové spolupracovat při procházení podzemím, kde svedou bitvy s ghůly, gobliny či různými monstry. Uspějete, pokud najdete toho, kdo je řídí. Buď zemřete, nebo získáte věčnou slávu.

Hra by mohla být k dispozici během druhého čtvrtletí 2016 s cenou okolo 999 Kč.

Odkaz:

X-Wing – pro 2–4 hráče (vyd. Fantasy Flight Games)

X-Wing-Miniatures-games-boxHra s miniaturami ze světa Star Wars slaví ve světě úspěch a v současné době se jedná i o jejím vydání u nás (Blackfire čeká na kalkulace). Pokud vše dopadne příznivě, hra by mohla vyjít v základním setu s čtyřmi rozšířeními. V této hře hráči svádí souboje pomocí vesmírných stíhaček a lodí.

Odkazy:

 

Hra o trůny: karetní hra – rozšíření

Hra-o-truny-karetni-hra-boxBlackfire připravuje všechna rozšíření Hry o trůny, vč. deluxe. Budou k dispozici v závislosti na FFG a možnostech distribuce. Vydání nových balíčků se nebudou zdržovat.

Odkaz:

 

Munchkin

Příznivci karetní hry Munchkin se mohou těšit na další rozšíření 6, 7 a 8, která by mohla být k dispozici již během zimy 2016.

 

Pán prstenů: Karetní hra (LCG)

Pán-prstenů_boxVšechny příznivce karetní hry Pán prstenů jistě netrpělivě čekají každý nový rozšiřující balíček dobrodružství. V současné době je již k dispozici všech šest balíčků ze série Trpasluj. Otázka tedy je, co bude dál? Dobrá zpráva je, že Blackfire chce vydávat i další série rozšíření. A aktuálně řeší, jak je k nám dostat. Vše stojí na FFG a jejich výrobním plánu. Ta méně příznivá zpráva je, že se nové lokalizované balíčky objeví začátkem roku 2017. Ale třeba se dočkáme milého překvapení. Na druhou stranu je potřeba říci, že dosud vydaná rozšíření přinesla dostatek dobrodružství, která se jen tak neohrají.

Odkazy:

 

Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

4 komentáře

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 3. část | Hrajeme.cz 4.3.2016 at 16:12

[…] nimi například Quadropolis, Portal nebo Potion Explosion), s hrami od Fantasy Flight Games v části druhé (například Star Wars: Rebelie, Mysterium, X-Wing). Dnes pro vás máme další várku, ve které […]

Deskofobie vybírá Top10 her pro holky | Hrajeme.cz 1.3.2016 at 22:27

[…] i kluky. S jakými hrami se setkáte? Posuďte sami. Ve výběru jsou například Ticket to Ride, Mysterium, Takenoko, Caverna, Krycí jména, Settlers: Zrod […]

Deskofobie o novinkách společnosti Blackfire | Hrajeme.cz 9.12.2015 at 0:33

[…] Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 2. část Chystá se […]

Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 1. část | Hrajeme.cz 9.12.2015 at 0:17

[…] Jaké novinky připravuje Blackfire pro rok 2016 – 2. část Chystá se […]

Připojte svůj komentář