Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Farmář Pepík aneb Schovávaná na statku

Dnes pro vás máme tip na dětskou hru Farmář Pepík, kterou v červnu vydal MindOK. Je to rychlá karetní hra pro děti od 4 let, kterou si zahrajete ve 2–8 hráčích. Výborně se hodí na na prázdniny i cesty. Krabička obsahuje padesát karet se zvířátky v pěti různých barvách, jednak jednotlivá zvířátka (krávu, psa, kočku, kozu, koně), jednak karty se čtyřmi zvířátky. Karty jsou silné, kvalitní, takže i při hře dětí něco vydrží.

Farmář-Pepík-karty-4-zvířátkaNa začátku zamícháte balíček karet se čtyřmi zvířátky a položíte ho doprostřed stolu. Karty s jednotlivými zvířátky rozložíte okolo  něj tak, aby na ně všichni dosáhli. Karty z balíčku karet se čtyřmi zvířátky se bude postupně otáčet. Úkolem hráčů je najít rychleji než ostatní kartu s pátým zvířátkem v páté barvě, které na otočené kartě chybí. Kdo nasbírá nejvíce karet (se čtyřmi zvířátky), zvítězí.

Hra má i zapeklitější variantu, ve které se oba typy karet vymění. Jednotlivá zvířátka tvoří balíček a karty se čtyřmi zvířátky se rozloží okolo.

Farmář Pepík v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář