Hrajeme.cz
Herní ocenění

Spiel de Jahres 2015 získal Colt Express

Letošní cenu německé kritiky Spiel de Jahres získala hra Colt Express. U nás ji vydal MindOK. Porazila tak další dvě nominované hry. Jednou z nich byla karetní kooperativní hra The Game, druhou pak karetně-kostková hra Machi Koro, jejíž recenzi jsme nedávno přinesli.

 Colt-Express-box-vlak-náhledColt Express je rodinná hra, ve které se hráči na chvíli stávají desperáty na Divokém západě. Při společném přepadení vlaku soupeříte o to, kdo získá největší lup. Okouzlí vás 3D model vlaku, který je výborně zakomponovaný do hry. Své kouzlo má i plánování akcí a jejich následné vyhodnocování. Dobrý odhad soupeřů i trocha štěstí, to je cesta k vítězství. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 10 let. Jedna partie vám zabere zhruba hodinu. Podrobnosti najdete v recenzi.

Bloom-Service-boxOcenění Kennerspiel des Jahres 2015 (pro znalce) obržela hra Broom Service, kterou letos vydala alea. Porazila tak další nominované hry Orléans a Elysium. Je to přepracovaná karetní hra Witch’s Brew. Také v nové hře se chytrým výběrem rolí vaří lektvary a získávají body. Hra je plná blafování a nečekaných zvratů. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 10 let. Je škoda, že tato hra nevyšla v češtině, rozhodně stojí za vyzkoušení. Karty obsahují text, ale díky použitým ikonám se s jejich efekty rychle seznámíte.

Odkaz: Vyhlášení Spiel des Jahres na oficiální stránce ocenění (de)


Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář