Hrajeme.cz
Chystá se

Frosthaven má raketový start na Kicksterteru a vyjde i v češtině

Po obrovském úspěchu výpravné hry Gloomhaven se můžete těšit na pokračování s názvem Frosthaven, které vás zavede na ledový sever. Včera začala kickstarterová kampaň, která se určitě zapíše do deskoherních dějin, za jediný den vybrala přes 128 milionů korun od 35 tisíc přispěvatelů. Podstatné ale je, že Albi oznámilo české vydání této epické hry pro náročnější hráče. K dispozici by mohla být v létě 2021.

Také Frosthaven bude obsahovat dlouhou propracovanou kampaň se stovkou scénářů, s příběhem a mnoha rozhodnutími. Na začátku si budete vybírat z 6 nových postav a postupně se vám budou odemykat další. Základ hry zůstává stejný. Každý hrdina používá svůj unikátní balíček karet, v každém tahu použije dvě, a když použije všechny karty z ruky, dobere si je zpět, ale jednu bude muset zahodit. Práce s kartami a výběr správných kombinací v příslušné herní situaci je klíčovým bodem této hry.

Kicksterter přinese spoustu věcí navíc, kovové mince, pořadač na komponenty, snímatelné samolepky, scénář pro jednoho hráče, cena ale bude nemalá. A řadu z doplňků by mohlo mít Albi k dispozici také. Pokud tedy nepotřebujete mít vše, určitě se vyplatí počkat na české vydání.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář