Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Halali je opět dostupné, lov může začít

Halali! není novinka, poprvé vyšla již v roce 1973 a dnešní podobu získala v roce 2000. Nějakou dobu ale nebyla dostupná a nyní se díky novému vydání od společnosti MindOK k nám vrací. Je to rodinná hra pro dva hráče, která rozhodně stojí za pozornost. Díky jednoduchým pravidlům je přístupná dětem od 8 let, herními možnostmi zas osloví i dospělé, takže si ji může zahrát každý.

Halali-kartičky-zvířátka-lovciZajímavá je svým asymetrickým principem. Jeden hráč zastupuje myslivce a dřevorubce, druhý medvědy a lišky. Každý tvor přitom musí dodržovat pravidla, jak se mohou pohybovat a koho smí lovit. Vydávají se totiž do lesa na lov a za kořist dostanou zaslouženou odměnu (v podobě bodů), která rozhodne o vítězi. Loví přitom soupeře, ale nepohrdnou ani neutrálními obyvateli lesa, bažanty či kachnami, a dřevorubec ani jednotlivými stromy.

Na začátku hry je čtvercový herní plán, který má podobu lesa, zaplněný kartičkami položenými lícem dolů. Hráči je postupně odkrývají nebo s nimi pohybují. Hra končí poté, co byla odkryta poslední kartička a každý hráč odehrál závěrečných pět tahů.

Po jedné partii by měla následovat odveta s výměnou rolí. Vzhledem k tomu, že jednu partii zvládnete okolo 20 minut, určitě to stojí za to.

Halali! v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář