Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

The Game hrajete, dokud můžete

Po pěkné karetní hře Hanabi je tu nová kooperativní hra nazvaná The Game: Hraj, dokud můžeš!, kterou vydal MindOK. Zahrajete si ji až v 5 hráčích a určena je i pro děti od 8 let. Pokud zrovna nemáte spoluhráče, můžete vyzkoušet i hru pro jednoho hráče. Jednu partii zvládnete do 20 minut. S pravidly se seznámíte do minuty a hned můžete začít hrát. The Game je o něco lehčí než Hanabi, ale každá hra je novou a dostatečnou výzvou.

The-Game-materiálVe hře jde o to, abyste zahráli všechny karty na některý ze čtyř balíčků. Karty mají čísla od 2 do 99 a vy je umisťujete tak, aby na dvou balíčcích rostla řada čísel vzestupně od 1 do 99 a na druhých dvou sestupně od 100 do 2. Čísla na sebe nemusí přímo navazovat, rozhodující je, že má vyšší či nižší hodnotu. Každý hráč musí ve svém tahu zahrát alespoň dvě karty, a pak si znovu doplní karty do ruky z balíčku. Ve hře je dovoleno komunikovat, ale hráči si nesmějí ukazovat karty nebo sdělovat hodnoty karet na ruce.

Ve hře můžete využít jednu fintu, která vám umožní zahrát kartu v obráceném pořadí. Kdykoliv máte kartu, jejíž hodnota je na vzestupném balíčku přesně o deset nižší než hodnota horní karty, může ji zahrát. Obdobně to platí i pro sestupný balíček, karta musí být přesně o deset vyšší. Vytvoříte si tak potřebný prostor pro umístění dalších karet. Hrajete do vybrání celého balíčku a odehrání karet, které můžete. Zbylé karty určí vaše skóre, které můžete porovnávat s předchozími hrami.

Díky jednoduchosti pravidel, zajímavému principu si The Game zahrajete s kýmkoliv. Malá krabička nezabere žádné místo, takže se hodí i na cesty.

Na závěr dodejme, že The Game je jednou ze tří her nominovaných na cenu německé kritiky Spiel des Jahres 2015.

The Game v katalogu Hrajem.cz:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Spiel de Jahres 2015 získal Colt Express | Hrajeme.cz 6.7.2015 at 14:04

[…] MindOK. Porazila tak další dvě nominované hry. Jednou z nich byla karetní kooperativní hra The Game, druhou pak karetně-kostková hra Machi Koro, jejíž recenzi jsme nedávno […]

Připojte svůj komentář