Hrajeme.cz
NávodyNové hryPro rodinné hraníVideo

Hrdinové česká karetní hry Scratch Wars míří do světa

Karetní sběratelská hra Scratch Wars se během roku na trhu pěkně rozjela. Svědčí o tom zájem hráčů a pravidelně pořádané turnaje. Za hrou stojí česká firma Notre Game, kterou v roce 2015 založil Jiří Mikoláš. Zaměřuje na inovativní hry využívající spojení stolních her s mobilními aplikacemi. Po Slovensku expanduje i do dalších zemí. První v pořadí jsou naši sousedé Rakousko a Německo.


Setři, zatoč, zaútoč

Scratch Wars je netradiční, rychlá karetní hra, ve které se dva hráči utkají v bitvě. Každý hráč má své hrdiny a karty zbraní. Všechny karty mají stírací povrch a teprve jeho setřením hráč objeví, jakého získal hrdinu nebo zbraň. Každá karta je unikátní, tento fakt zajišťuje jedinečné jméno a atributy hrdiny, které jsou náhodně generovány v rámci vymezených intervalů tak, aby hra zůstala vyvážená. V soubojích používá unikátní herní systém, kde hráč místo klasické kostky používá točnu zbraně. Kolečko zbraně se přiloží na tyčku, jež slouží i jako počítadlo životů, a švihem se uvede do pohybu. Tah se následně vyhodnotí na základě vytočeného efektu. Těžištěm hry je risk management a strategie použití efektů v tahu.

Výhodou hry je její variabilita, která umožňuje začít s jednoduchými pravidly rychlého duelu. Můžete tak začít hrát už s několika kartami a pokračovat náročnější strategickou partií s celým karetním balíčkem. Hra je také dostupná cenově.

Karty na stole, karty v telefonu

Scratch Wars si můžete zahrát nejen v její fyzické podobě, hru si můžete stáhnout i jako mobilní aplikaci pro iOS či Android. Obě verze je možno propojit díky QR kódům, po jejichž naskenování si uživatel může své oblíbené hrdiny v aplikaci dále vylepšovat. Hra je v neustálém vývoji, ať už se jedná o rozšíření karetních sad nebo o nové vychytávky v mobilní aplikaci, hráči tak mají možnost stále něco objevovat.

„Komunikace firmy klade důraz na sociální stránku hry. Hráče se snaží vtáhnout do komunitního dění, podporuje budování vlastních týmů a vyzývá je k účasti na turnajích po celé republice. Motivací k setkávání je pro hráče bodová odměna, která je směnitelná za atraktivní dárky na webu Scratch Wars. Hra samotná umožňuje hráčům zlepšovat své dovednosti a rozvíjet tak hráčské schopnosti, kromě logiky, strategického a analytického myšlení, posiluje i komunikační dovednosti.“ Uvádí tým Notre Game.

Hru ocení především děti od 10 let, ale zvládnou ji i mladší. Můžeme ji doporučit především klukům a jejich tatínkům. Každá nová karta skrývá tajemství, které můžete objevovat, možnosti, které obohatí vaši hru. Vyzkoušejte.

Odkaz:


Související články:

 
Následující video vás seznámí s pravidly hry Scratch Wars pro úplné začátečníky a pro hráče, kteří chtějí hrát na nejlehčí obtížnost. V této verzi je hra sice trochu více náhodná, ale o to rychlejší a jednodušší. Kdo chce více strategie, podívá se na pravidla Duelu a Herních efektů nebo Pokročilých herních módů. (Délka videa: 2:41 min.)

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář