Hrajeme.cz
Nové hry

Hru Peníze a život si české školy mohou objednat zdarma

Ode dneška je k dispozici desková hra Peníze a život, kterou společnost Loris Games vyvinula na zakázku pro Českou asociaci pojišťoven. Hra se zaměřila na zvyšování finanční gramotnosti a je určena především pro žáky 2. stupně základních škol. Určena je pro 2–4 hráče od 12 let. Výukovou etapu zvládnete za 30 minut, základní variantu do 50 minut a rozšířenou do 70 minut.

Základní myšlenkou hry je simulace produktivního života se zaměřením na jeho finanční stránku. V každém tahu se hráč musí rozhodnout, jakou cestou se vydá. Možností má celou řadu. Zvolit si může mezi kariérou a volným časem, může shánět bydlení, zvyšovat si vzdělání a rozvíjet koníčky. Mimo jiné se seznámí s pojmy jako základní příjem, pojištění, dluh, hypotéka, investice či leasing, pochopí význam a omezený zdroj času v životě pracovním i osobním. Edukace je zážitková a hráči často čelí negativním důsledkům svých rozhodnutí.

Školy s hrou obdrží i metodickou příručku pro učitele, která jim pomůže při zařazení hry do výuky. České školy si hru mohou objednat přímo v e-shopu Loris Games. Obdrží je zdarma. Doporučené množství je 4–8 podle velikosti tříd (8 je maximum). Nabídka je omezená počtem vyrobených kusů. Momentálně není k dispozici pro běžné zákazníky.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář