Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

Svět God of War ožije na vašem stole

God of War znají především hráči PS4, a to díky úspěšné stejnojmenné řadě her, které přináší drsné boje a strhující souboje s bossy. Podle posledního dílu série, ve kterém se Kratos vydává do říše severských netvorů a božstev se svým synem Atreem, vznikla také deskovka. U nás ji vydal Blackfire s původním názvem God of War, jak jinak. Je to karetní hra pro 1–4 hráče od 14 let a hráči v ní musí spolupracovat, jen tak mohou porazit bosse a zvítězit.

Mystické Norny, věštkyně možných budoucností a paní osudu, si uvědomily, že sémě Ragnaröku bylo zasazeno. S nadějí, že najdou cestu skrze blížící se zkázu, upírají své zraky do Studny osudu na bezpočet možných budoucností a zkoumají vize událostí blížících se dní. Norny převezmou vládu nad důležitými postavami, jejichž osud je úzce spjatý s Ragnarökem, a během vizí budoucnosti řídí jejich činy a rozhodnutí. V sázce je osud bohů i smrtelníků a je na hráčích, aby prozkoumali možné budoucnosti a našli způsob, jak přežít až do konce dní.

Úvod v pravidlech hry.

Ve hře budete procházet různá místa, která představují karty scén s různými úkoly a nepřáteli. Každá je složena z 8 karet, které jsou oboustranné. Když porazíte nepřítele, splníte nějaký úkol či podmínku, karta se otočí a scéna promění. V každé partii vás čekají tři. Na té poslední se střetnete s bossem. K dispozici je celkem 10 scén.

Každý hráč ve hře představuje jednoho hrdinu. K dispozici jich je pět: silný Kratos, hbitý Atreus, podporující Mimir, léčitelka Freya, bratři Brok a Sindri (ty oba ovládá jeden hráč). Mají své jedinečné schopnosti, které si aktivují při dosažení určité úrovně zuřivosti, a vlastní balíčky karet, které používají k útoku, obraně či jako pomoc sobě i ostatním hráčům. Na konci každého kola navíc mohou získat další kartu vylepšení. Váš balíček si proto během hry obohacujete a upravujete. Tento jednoduchý deck-building funguje velmi pěkně.

Boj je hlavním prvkem hry. Musíte si ale dobře rozmyslet, jak budete ve hře postupovat, jinak můžete skončit velmi rychle. Pokud by všichni hrdinové sraženi k zemi, hra ihned končí. Sražený hrdina totiž již nemůže provádět akce. Každý přitom vydrží určitý počet zranění. Během svého tahu se můžete jednou pohnout a zahrát tolik karet, kolik chcete. Umožňuje vám to zaútočit na více nepřátel nebo aktivovat více míst. Omezeni jste ale tím, že pod každým sloupcem karet mohou být nejvýše dva hrdinové.

Po každém tahu hráče proběhne aktivace scény. Odkryje se karta vylepšení a runa určí, které části scény jsou právě aktivní. Nepřátelé na nich zaútočí nebo se provede efekt dané karty. Z otočených karet se na konci karet stane nabídka, z níž si vybíráte karty vylepšení, mají tedy elegantně dvojí využití.

Obracení karet scény ve hře funguje velmi pěkně. Každá scéna poskytuje jiné podmínky a vyžaduje jiný postup hraní. Pokud byste ale hráli ty samé stále dokola, budete již znát postup, jak je efektivně vyřešit. Nejzábavnější je jejich postupné objevování. Proto doporučuji, abyste je dopředu neprohlíželi a nedívali se na druhou stranu karet.

Herní doba na krabici udává 90 minut. Vzhledem k tomu, že procházíte 3 scény, je to odpovídající čas. Pokud tedy uspějete. Pravidla nejsou složitá, ale je potřeba jim věnovat soustředěnou pozornost, aby vám neuniklo nic podstatného. Počítejte také s tím, že některé věci pochopíte, až s jejich odhalením na kartě scény. Hra má velmi šikovně udělaný inzert krabice, takže všechny herní součásti jsou pevně uložené.

Přestože se jedná o hru z dílny CMON, plastové figurky v ní nenajdete. Kartonové jsou v tomto případě daleko hezčí a účelnější. Na kartách je použita grafika z elektronické verze hry, která je výborná a dobře zapadá do stylu hry a dodává jí atmosféru.

Pro mě byla hra God of War příjemným překvapením. A těším se na to, že si postupně vyzkouším všechny scény. Pokud si ji zahrajete občas s různými hráči, přinese vám řadu hodin dobré zábavy.


Upozornění: Na 2 kartách 4. scény jsou chyby, které nejsou způsobeny překladem, ale byly již v podkladech. Můžete si je jednoduše opravit. Na „červené“ straně karty 4 (pravá horní) chybí symbol aktivace. Na „červené“ straně karty číslo 8 (pravá dolní) je u symbolu otočení označena špatná karta. Má to být ta samá, která otočení spouští. Zde si můžete stáhnout opravené karty v pdf.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář